قیمت هر کیلو شکر برای مصرف کننده ۸۷۰۰ تومان تعیین شد

به گزارش رصد روز ، پس از ابلاغ مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار،  انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر قیمت هر کیلوگرم شکر را برای مصرف کننده ۸۷۰۰ تومان تعیین کرد.

در بخشی از نامه انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر خطاب به شرکت‌های قند آمده است: به موجب بند ۱ از دستور چهارم ابلاغیه صدرالاشاره مقرر گردیده که ۳۰ درصد تولید کارخانه‌های مصادف مستقیم خانوار بر اساس نرخ‌های مصوب نود چهارمین جلسه کارگروه تنطیم بازار در بسته بندی‌های یک کیلویی ( با قیمت مصرف کننده نهایی ۸۷ هزار ریال) طبق برنامه‌ریزی معاونت محترم بازرگانی داخلی وزارت صمت و با معرفی شرکت محترم بازرگانی دولتی ایران و حواله های صادره از سوی انجمن توزیع گردد به نحوی که شکر بسته بندی فوق صرفا در زنجیره توزیع مصرف خانوار عرضه شود.

همچنین در این نامه ذکر شده است:

۷۰ درصد بقیه نیز با قیمت ۷۳۰۰ تومان به صنوف و صنایع عرضه شود. در عین حال، ۵۰۰ تومان از این مبلغ به دولت تعلق داشته و نرخ قابل ثبت و عمل برای کارخانه‌ها به ازای هر کیلوگرم ۶۸۰۰ تومان خواهد بود.

کارخانه هایی که فاقد تجهیزات بسته بندی شکر مصرفی خانوار هستند، باید شکر را با قیمت ۶۳۰۰ بابت عرضه شکر بسته بندی خانوار (به افراد حقیقی و حقوقی معرفی شده از سوی شرکت بازرگانی دولتی و یا دارای حواله ) ارائه کنند.

 

 

 

 

 

 

ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا