پژوهشکده بیمه منتشر کرد:
کتاب بیمه، پوشش‌ها و مفاهیم

کتاب بیمه، پوشش‌ها و مفاهیم از سوی پژوهشکده بیمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در پایان سال ۱۴۰۱ منتشر شد.

به گزارش رصد روز، به نقل از روابط عمومی بیمه دانا، کتاب «بیمه، پوشش‌ها و مفاهیم» نوشته دکتر مارشال ویلسون راویس، متخصص و فعال در شرکت‌های بزرگ بیمه‌ای توسط دکتر سیدداود حسینی عضو هیئت‌مدیره شرکت بیمه دانا  در ۱۳۴ صفحه و هفت فصل به زبان فارسی ترجمه و تدوین و از سوی پژوهشکده بیمه منتشر شد.
کتاب حاضر، از جمله کتب تخصصی در حوزه بیمه است که در آن ویژگی‌های اصلی بیمه‌نامه‌ها شامل اصول اساسی و مفاهیم بیمه و صنعت، بیمه اموال، بیمه مسئولیت، سایر برنامه‌های بیمه‌ای با اهمیت، مدیریت ریسک، بیمه عمر، بیمه سلامت و معلولیت و همچنین ساختار شرکت‌های بیمه، فرایند بیمه‌گری، جایگاه کارگزاران و نمایندگان بیمه در کشور آمریکا مورد بررسی قرار گرفته است تا به خواننده، درکی درست از عملکرد یک شرکت بیمه و همچنین یک بیمه‌نامه بدهد.
این کتاب که ترجمه‎‌ای از  Insurance,  concepts & Coverage  است و در تلاش است تا بتواند گامی مؤثر در راستای توسعه عملیاتی و فرهنگی صنعت بیمه کشور به عنوان یک واسطه مالی کارآمد بردارد.
لازم به ذکر است، پیش از این، کتاب‌های مبانی فنی بیمه‌های درمان، راهنمای پیشگیری از افتادن سالمندان، پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی و مدیریت هزینه‌های درمانی نیز توسط دکتر سیدداود حسینی به رشته تحریر درآمده است.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا