مالیات بر ارزش افزوده از بیمه‌ها برداشته نشد

به گزارش رصد روز ، محمد اناری مدیرکل بیمه های اشخاص بیمه ایران در خصوص بیمه‌های شخص ثالث و بیمه‌های درمانی که به آن‌ها مالیات برارزش افزوده تعلق می‌گیرد، اظهار کرد: مالیات بر ارزش افزوده بیمه‌های درمانی در تاریخ ۹۶/۵/۱۰ توسط دیوان عدالت اداری ابطال شد، اما پارسال با شکایت سازمان امور مالیاتی، دیوان عدالت ابطال خود را نقض کرد.

وی ادامه داد: از همان ابتدا مطرح کردن مسئله مالیات بر ارزش افزوده برای بیمه‌های درمانی امری اشتباه بود، زیرا بیمه نیازمند تغییرات خاصی نیست. به همین ترتیب به مالیات ارزش بر افزوده هم نیازی ندارد. آقای طیب نیا وزیر اسبق اقتصاد قولی مبنی بر حذف این مالیات‌ها داده بود، اما متاسفانه به آن توجهی نشد.

اناری بیان کرد: طبق قانون جدید ما نه تنها باید برای بیمه نامه‌های جاری مالیات بگیریم بلکه باید مطالبات ۳ سال گذشته را نیز بدهیم. قرارداد‌هایی که از ۱ اردیبهشت امسال منعقد میشود، مالیات گرفته شود. در حال حاضر جز مصوبه جدید مجلس، کار از دست کسی بر نمی‌آید.

این مقام مسئول تصریح کرد: در این شرایط اقتصادی ما شاهد ریزش شدید بیمه درمان تکمیلی به خصوص در بخش‌های کارگری هستیم، زیرا حقوق هیچ یک از کارگران متناسب با نرخ ارز رشد نکرد. همچنین بسیاری از کسب و کار‌ها در اثر بیماری کرونا تعطیل شده و بیمه‌های آتش سوزی و مهندسی به حالت تعلیق درآمد.

 

 

باشگاه خبرنگاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا