مجلس دیگر استیضاح را پیگیری نمی‌کند اما خواهان پاسخ‌گویی روحانی نسبت به گرانی‌هاست

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس گفت: نمایندگان به علت این که سال آخر دولت است، دیگر استیضاح رئیس‌جمهور را پیگیری نمی‌کنند اما خواستار پاسخ‌گویی وی به سوالاتشان درباره گرانی ها و مشکلات موجود هستند.

به گزارش رصد روز ، ولی اسماعیلی نماینده گرمی و دشت مغان در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به دیدار روز یکشنبه نمایندگان مجلس با مقام معظم رهبری از طریق فضای مجازی گفت: مجلس یازدهم برای حل مشکلات کشور برنامه دارد و ما می‌خواهیم برای حل مشکلات کشور به دولت کمک کنیم.

وی تأکید کرد: مقام معظم رهبری در دیدار روز یکشنبه نمایندگان نکات بسیار مهمی را در خصوص مشکلات کشور و هماهنگی و تعامل مجلس و دولت فرمودند و به همین دلیل نمایندگان دیگر استیضاح رئیس‌جمهور پیگیری نخواهند کرد.

عضو هیأت اجرائی فراکسیون اصولگرایان انقلاب اسلامی افزود: مقام معظم رهبری از مجلس خواستند که به دولت کمک کنند و ما هم با توجه به فرمایش ایشان، در یک سال باقی مانده با دولت تعامل خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: جمع‌بندی کلیه نمایندگانی که موضوع استیضاح رئیس‌جمهور را امضا کرده بودند این است که دیگر این موضوع در مجلس پیگیری نشود اما نمایندگان خواستار حضور رئیس جمهور در صحن مجلس و پاسخ به سوالات اقتصادی، گرانی ها و مشکلات موجود هستند.

هفته گذشته زمزمه استیضاح رئیس جمهور در مجلس مطرح شد اما مقام معظم رهبری در جلسه دیدار نمایندگان در روز یکشنبه این هفته با بیان اینکه روابط مجلس با دولتمردان باید مطابق قانون و شرع باشد، یعنی سؤال و تفحص به عنوان حق مجلس وجود داشته باشد، تاکید کردند که سال آخر دولت‌ها معمولاً سال حساسی است و باید مراقبت شود که پیگیری امور به هیچ وجه سست نشود و بر همین اساس اعتقاد راسخ دارم که دولت‌ها باید تا روز آخر وظایف خود را انجام دهند و بعد از پایان دوره قانونی خود، امانت را با ارائه صورت وضعیت، به دولت بعدی تحویل دهند.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: در شرایط حساس سال آخر دولت و همچنین سال اول مجلس، باید دو قوه فضا را به گونه‌ای مدیریت کنند که به کار مهم کشور لطمه نخورد.

 

 

فارس

مطالب مرتبط

آخرین اخبار