محدودیت تردد برای ۵ کلانشهر در تعطیلات پایان هفته

وزیر بهداشت گفت: رئیس جمهور اجازه اعمال محدودیت در پنج کلانشهر تهران، اصفهان، ارومیه، کرج و مشهد را داده و در روزهای تعطیل پیش رو محدودیت‌ها اجرا می‌شوند.

به گزارش رصد روز ، سعید نمکی وزیر بهداشت در حاشیه جلسه هیات دولت امروز، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باید به موج سوم کرونا بپردازیم که بخشی از کشور را گرفتار کرده است. ما با بررسی‌هایی که روی ویروس انجام دادیم، متوجه شدیم ویروس دچار تغییرات و جهش‌هایی شده است؛ گرچه در بیماری‌زایی هنوز مشخص نیست اما در سرعت انتشار و گرفتار کردن جمعیت کشور برایمان مشخص است که سرعت عمل بیشتری پیدا کرده است.

وی ادامه داد: به همین دلیل زنگ خطری است برای کشور برای رعایت فاصله گذاری، برای کمتر شدن مسافرت‌ها و برای استفاده بیش‌تر از ماسک. با تشدید شرایط فعلی جریمه‌ای برای جمعیتی که پروتکل‌های بهداشتی را مراعات نمی‌کردند و حقوق دیگران را مورد تهدید قرار می‌دادند وضع کردیم که امیدوارم با وضع این قوانین در کنترل کرونا موفق شویم.

نمکی گفت: دیروز خدمت رئیس جمهور محترم درخواستی را تقدیم کردم و از ایشان خواستم اجازه دهند در پنج شهر مهم که میزان شیوع ویروس بالا است و ممکن است گرفتاری‌های بیشتری پیش آید مثل کلانشهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه در سه روز تعطیلی منع عبور و مرور و محدودیت اعمال کنیم و ایشان بلافاصله موافقت کردند. امیدواریم با اجرای این موضوع در سه روز تعطیلی در کاهش ترددها در راستای کاهش بیماری قدم هایی برداریم.

وی یادآور شد: استراتژی‌هایی تنظیم کردیم که علاوه بر اعمال محدودیت‌های جدید در قسمت‌های پرخطر، برنامه‌های سنگین‌تری مثل بیماریابی و انجام تست‌ها صورت دهیم. همکاری‌های جدیدی هم با سازمان بسیج و سازمان‌های مردم نهاد را شروع کردیم.

نمکی در پایان گفت: با توجه به فصل سرما برنامه های جدیدی را برای مبارزه با کرونا تدوین کردیم که یکی از اضلاع آن سخت گیری های بیشتر است.

 

 

 

 

 

تجارت نیوز

مطالب مرتبط

آخرین اخبار