مخبر: مقرر شد سقف برداشت بنزین لغو شود

به گزارش رصد روز، معاون اول رئیس جمهور یکی از دلایل ازدحام در جایگاههای سوخت را افزایش مصرف روزانه بنزین تا ۱۲۰ میلیون لیتر عنوان کرد و افزود: این روزها به دلیل ایام سفرها و افزایش ترددها، شاهد افزایش مصرف بنزین هستیم. معاون اول رئیس جمهو...

به گزارش رصد روز، معاون اول رئیس جمهور یکی از دلایل ازدحام در جایگاههای سوخت را افزایش مصرف روزانه بنزین تا ۱۲۰ میلیون لیتر عنوان کرد و افزود: این روزها به دلیل ایام سفرها و افزایش ترددها، شاهد افزایش مصرف بنزین هستیم.

معاون اول رئیس جمهور صبح روز پنجشنبه ۲۶ مرداد از تعدادی جایگاه عرضه سوخت در سطح تهران بازدید کرد و با حضور در مرکز پخش فرآورده‌های نفتی از نزدیک در جریان روند توزیع بنزین و سوخت‌گیری خودروها قرار گرفت.

محمد مخبر در جریان این بازدیدها با برخی از مردم در فضایی صمیمانه در خصوص محدودیت کارت سوخت جایگاه‌ها، شایعات مرتبط با افزایش قیمت بنزین و ازدحام روزهای گذشته در برخی پمپ بنزین‌ها گفتگو کرد.

معاون اول رئیس جمهور پس از این بازدیدها در جلسه ای که وزیر نفت با مدیران شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران برگزار کرده بود، حضور یافت و در جریان آخرین وضعیت جایگاه ها، میزان ذخایر سوخت و بنزین و همچنین تامین سوخت نیروگاهها و صنایع قرار گرفت.

مخبر در این جلسه ضمن گرامیداشت سالروز آغاز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، به تمامی کارکنان وزارت نفت و دست اندرکاران صنعت نفت کشور خسته نباشید گفت و اظهار داشت: وزارت نفت در بخش های مختلف تامین گاز، بنزین و سوخت نیروگاهها عملکرد خوبی داشته و با وجود برخی محدودیت ها و سرمایه گذاری های انجام نشده در صنعت نفت در گذشته، اقدامات خوبی برای تامین نیازها انجام داده است.

وی با اشاره به شایعات اخیر در خصوص افزایش قیمت بنزین که بعضا در برخی رسانه ها منتشر شده، افزود: اینگونه شایعات و همچنین مصوبه مجلس شورای اسلامی برای اعمال محدودیت در کارتهای سوخت باعث شد که در برخی جایگاه ها شاهد صف های طولانی و ازدحام باشیم که خوشبختانه در بازدیدهایی که امروز از برخی جایگاهها داشتم، شرایط به نسبت عادی بود و مردم رضایت بیشتری داشتند.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: گزارش ها نشان می‌دهد که در ۱۵ جایگاه در تهران هنوز ازدحام وجود دارد که برای حل این مشکل در جلسه تصمیم گیری و مقرر شد که سقف برداشت و برخی محدودیت ها لغو شود تا شرایط به حالت عادی بازگردد.

در این جلسه همچنین مدیران ستادهای منطقه ای شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در برخی استانها از طریق ویدئوکنفرانس گزارشی از تعداد و وضعیت جایگاههای عرضه سوخت ارائه کردند و از وضعیت و روند به نسبت مناسب تامین سوخت و خدمات رسانی به مردم در این استانها خبر دادند

معاون اول رئیس جمهور سپس از مرکز داده سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و واحد مانیتورینگ این مرکز بازدید کرد و با توضیحات مدیران مربوطه در جریان برنامه ها و اقدامات نظارتی قرار گرفت.

مخبر در ادامه در گفتگویی زنده با شبکه خبر سیما یکی از دلایل ازدحام در جایگاههای سوخت را افزایش مصرف روزانه بنزین تا ۱۲۰ میلیون لیتر عنوان کرد و افزود: این روزها به دلیل ایام سفرها و افزایش ترددها، شاهد افزایش مصرف بنزین هستیم؛ البته دولت از افزایش سفرهای مردم خرسند است و خود را موظف می داند که تمهیدات لازم را برای مردم فراهم کند.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در هیچ بخشی از دولت بحث افزایش قیمت بنزین مطرح نیست، خاطرنشان کرد: نه افزایش قیمت و نه کاهش سهمیه های سوخت تاکنون مطرح نشده و در سال جاری برنامه ای در این حوزه نداریم.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط

آخرین اخبار