مدیرعامل بانک کشاورزی اعلام کرد: هدایت نقدینگی در مسیر رشد تولید، هدف راهبردی بانک کشاورزی است

فرشید فرخ نژاد مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: هدایت نقدینگی و منابع بانکی به سمت رشد تولید در سال جاری از جمله وظایف این  بانک برای تحقق شعار سال است. به گزارش رصد روز، به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، فرخ نژاد در نشست هم اندیشی مدیران این...

فرشید فرخ نژاد مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: هدایت نقدینگی و منابع بانکی به سمت رشد تولید در سال جاری از جمله وظایف این  بانک برای تحقق شعار سال است.

به گزارش رصد روز، به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، فرخ نژاد در نشست هم اندیشی مدیران این بانک با اشاره به نامگذاری سال جاری ازسوی مقام معظم رهبری با عنوان “مهار تورم و رشد تولید”، گفت: همه سازمان ها و دستگاه ها باید به سهم خود برای تحقق شعار سال تلاش نموده و به وظایف خود عمل کنند.

وی با بیان اینکه انتظار می رود بانک ها نقدینگی و منابع را به سمت رشد تولید هدایت کنند تا موجب ایجاد تعادل در بازار شود افزود: بانک کشاورزی نیز در همین مسیر و با  هدایت منابع به سمت تولید در بخش کشاورزی و تحکیم پایه های امنیت غذایی کشور حرکت خواهد کرد.

مدیرعامل بانک کشاورزی با تأکید بر رسیدن به تفکر و ایده مشترک و چگونگی نقش آفرینی به عنوان بانکدار در مهار تورم و رشد تولید افزود: اگر قرار باشد بدون توجه به منابع و صرفاً با برداشت از حساب بانک مرکزی نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام شود، نه تنها به کاهش تورم کمکی نخواهد شد، بلکه عملکرد بانک ها تورم زا خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه طی سال گذشته نزدیک به دو برابر سال قبل از آن پرداخت تسهیلات توسط بانک کشاورزی انجام شده است، گفت: البته باید توجه داشت با نیازهای نامحدود و منابع محدود رو به رو هستیم اما تخصیص بجا و به موقع  درکیفیت کار ما اثرگذار است. بنابراین تخصیص بهینه منابع در جهت تولید امری مهم است.

فرخ نژاد با اشاره به اینکه طی سال گذشته در حوزه اعتباری و شعب بانک کشاورزی بیش از یک میلیون و ۵۰ هزار فقره تسهیلات  به ارزش حدود ۱۸۸ هزار میلیارد تومان پرداخت شد، ادامه داد: از این شمار ۷۷۰ هزار فقره تسهیلات کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان است که نشان دهنده حمایت این بانک از بهره برداران و متقاضیان دریافت تسهیلات خُرد است.

فرخ نژاد اصلاح فرآیندها، توسعه خدمات غیرحضوری، بهبود عملکرد شعب شهری و ارتقا و به روزرسانی خدمات و نرم افزارهای بانکی را از جمله اموری دانست که سال۱۴۰۲ در دستور کار بانک کشاورزی قرار گرفته است.

مدیرعامل بانک کشاورزی آینده این بانک را روشن ارزیابی کرد و عملکرد خوب و موثر این مجموعه را  نوید بخش روزهای روشنی برای تداوم حمایت از تولید بخش کشاورزی و ارایه خدمات نوین به هموطنان عزیز خواهد بود.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار