مرتضی امینی تبار بازیگر افغانی که خوش آتیه است+ عکس

مرتضی امینی‌تبار که نقش میثم مالکی را در سریال زخم کاری بازی می کرد، در حال حاضر ۲۵ ساله است.

به گزارش رصد روز، مرتضی امینی‌تبار که نقش میثم مالکی را در سریال زخم کاری بازی می کرد، در حال حاضر ۲۵ ساله است.

 

مرتضی امینی تبار نخستین بار نقش میثم را سال ۹۸ بازی کرد. در ادامه تصاویری از تغییر چهره او را بعد ۴ سال از ایفای نقش میثم مالکی مشاهده خواهید کرد.

مرتضی امینی تبار هنر پیشه ای اصالتا افغانی است که در سال ۱۳۷۸ در قم متولد شده است. او در رشته بازیگری در یکی از دانشگاه های تهران فارغ التحصیل شده است و در ۲۱ سالگی با بازی در سریال زخم کاری به شهرت رسیده است.

پدر و مادر مرتضی امینی تبار اصالتا از اقوام تاجیک هستند اما در سال ۱۳۷۵ به ایران مهاجرت کرده اند و در شهر قم ساکن شده اند.

مرتضی امینی تبار در ۱۵ سالگی به عنوان مجری در یک شبکه انگلیسی زبان مشغول شد تا این که به سمت تئاتر سوق پیدا کرد. این بازیگر تئاتر را به صورت حرفه ای در سال ۱۳۹۵ در ۱۷ سالگی شروع کرد و بعد از یکسال با قبولی در رشته بازیگری در دانشگاه به تهران رفت و در آنجا به تحصیل پرداخت.

 

 

وضعیت تاهل مرتضی امینی تبار 
مرتضی امینی تبار هنوز ازدواج نکرده و مجرد است.

 

مرتضی امینی تبار بر روی صحنه تئاتر
مرتضی به صورت حرفه ای از مرداد ماه ۱۳۹۷ با نمایش ” راز بقا ” به کار گردانی صالح علوی زاده بر روی صحنه رفت. سپس در نمایش ” بی مکان ” به کارگردانی لعبت شعار بازی کرد.

در ادامه با نمایش ” چهلم ” از امیر پیشوایی و ” مشاهیر ” از افشین واعظی هم به خوبی جای خود را در تئاتر مستحکم کرد.

 

تسلط به زبان انگلیسی
۱۲ سالگی در حال یادگیری زبان انگلیسی بوده ام. مشوق اصلی من در این حوزه پدرم بودند، وقتی کم کم به زبان انگلیسی تسلط پیدا کردم برای شبکه تازه تأسیس شده هد هد انگلیسی اجرا می کردم. تفریح و کار جذابی بود.

اولین اتفاقی که در آنجا برای من رقم خورد آشنایی با دوربین بود. تازه وارد دنیای جدیدی شده بودم. من که همیشه مخاطب این قاب بودم حالا رو به رویش قرار گرفته بودم و این برایم لذت بخش بود.

 

ماجرای بازیگر شدن
اجرا هایی که در تلوزیون داشتم به من جرأت و اعتماد به نفس داد تا به صورت جدی به بازیگری فکر کنم. در قم کلاس های بازیگری محدودی وجود داشت و من از همان جا شروع کردم.

بازیگری را در ابتدا به خاطر رویای مشترک همه بازیگران، یعنی سودا ستاره شدن انتخاب کردم، اما وقتی وارد این کار شدم فهمیدم بازیگری سخت تر از گفتن چند کلمه دیالوگ و گریه کردن است، بسیار سخت تر. بازیگری جهانی پیچیده و در عین حال اعتیاد آور است.

اولین بار در سن ۱۷ سالگی در صحنه تئاتر رفتم و همان موقع متوجه شدم نمی توانم به راحتی این کار را کنار بگذارم.

 

 

بازی در سریال زخم کاری
مرتضی امینی تبار اولین تجربه خود را در سریال زخم کاری در سال ۱۴۰۰ به دست آورد و با چهره های معروفی همچون جواد عزتی و رعنا آزادی وربازیگری را تجربه کرد.

مرتضی امینی تبار در این سریال با نقش میثم فردی عاشق پیشه با کاراکتر رو به روی خودش سارا حاتمی در نقش مائده بسیار درخشید.

 

 

دریافت نقش میثم
مرتضی امینی تبار در این باره می گوید: آقا کیومرث مرادی استاد تئاترم که شاگرد ایشان بوده ام به من پیشنهاد حضور در تست نقش میثم سریال زخم کاری را داد. من بدون این که بدانم کار گردان این فیلم کیست و این نقش برای چه کاری است پذیرفتم.

ویدئو بازی از من را ضبط کردند و به آقای مهدویان داده بودند و خدا خواست و ایشان از کار من خوششان آمده بود، به این صورت برای نقش میثم انتخاب شدم.

آقای مهدویان را تا روزی که به دفتر ایشان رفتم ندیده بودم، اما هر کدام از آثار ایشان را بار ها دیده بودم.

 

وقتی برای اولین بار به دفتر ایشان رفتم و پروژه زخم کاری را دیدم اصلا فکر نمی کردم برای این سریال انتخاب شده باشم. من در جهان تصویر دنبال نقشی بودم که حتی ۱۰ دقیقه ای باشد. اما خدا به من نقش میثم را داد و من بابت آن اتفاق خدا را شاکرم.

آقای مهدویان را فرمانده صدا می کردم، او یک پدر بی نظیر و کارگردان کار بلد و یک آدم حرفه ای است.

روزی نبود که آقای مهدویان را بغل نکنم و نگویم که چقدر ایشان را دوست دارم. باعث افتخار من است که مهر شاگردی ایشان را بر پیشانی دارد.

 

سوارکار ماهری نیستم
بعد از این که برای نقش میثم انتخاب شدم، به من گفتند من و خانوم سارا حاتمی باید سوار کاری یاد بگیریم، برای همین چند جلسه تمرین سوار کاری داشتیم.

همه تصور می کنند من سوار کار ماهری هستم در حالی که این اسب روز اول سوار کاری من را به زمین انداخت و من به شدت آسیب دیدم.

 

 

خانم سارا حاتمی درجه یک است
خانم سارا حاتمی به شدت بازیگر باهوش و خلاقی بود. ایشان از نظر من  بازیگر مستعد و درجه یکی است و آینده بسیار درخشانی را برای ایشان می بینم.

امیدوارم روزی در آینده سیمرغ جشنواره فجر را در دستانش ببینم

 

بازی در کنار بازیگران بزرگ
آقای جواد عزتی نابغه است و خدا این عزت را به کسی می دهد که او را دوست داشته باشد. کمک های او در کیفیت بازی من بسیار تأثیر گذار بود.

خانم آزادی ور و خانم توسلی هم آنقدر قوی هستند که نمی توانی در حضور آنها خوب بازی نکنی.

 

 

بازی در مقابل کدام بازیگران سخت بود؟
آقای  چنگیزیان، چرا که از ابتدای شروع فعالیتم اجراهای موفق و بازی های درخشان ایشان را دیده بودم. اجراهای درخشانی که بازی های تحسین بر انگیزی از او در خاطرم نگه داشت. از طرفی دیگر بخاطر داشتن نقش ” میثم ” رابطه خوبی با شخصیت ” ناصر ” نداشتم و از طرفی دیگر محو بازیگری ایشان می شدم و دچار استرس می شدم.

 

بزرگ شدن مسئولیت دارد
مرتضی امینی تبار در این باره می گوید: بزرگ تر شدن  مسئولیت دارد و من با آزمون و خطا کردن بزرگ تر میشم. من هر ساله با خودم در جنگم و ممنونم از آدمایی که مسئولیت به من داده اند.

 

 

تلاش برای آرزوها
من از ۲۲ سال پیش در ۱۶ مرداد تا به الان فقط یک چیز یاد گرفته ام که من، به عنوان یک انسان برای تلاش کردن زاده شدم و یاد گرفتم برای آرزو هایم بجنگم.

در جهان پهناور اندازه خودم باشم، جای خودم باشم، اندازه یک نقطه…

 

افغانستان و اصالت مرتضی امینی تبار
مرتضی در این باره می گوید از کودکی قصه های تلخی درباره طالبان شنیده ام اما امیدوارم همه چیز درست شود و مشکل اینجاست که ما عادت کرده ایم به خبر های نا گوار.

تا الان سه بار برای مدت کوتاهی به افغانستان سفر کرده ام، همه دنیا می دانند افغانستان چه کشور غنی، زیبا و عجیبی است و مردمش نیز انسان های سخت کوش و صبوری هستند.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط