مرحوم زهره فکورصبور در آغوش پدرش+ عکس

عکسی تلخ از زنده‌یاد زهره فکورصبور در آغوش پدرش در فضای مجازی منتشر شد.

به گزارش رصد روز، عکسی تلخ از زنده‌یاد زهره فکورصبور در آغوش پدرش در فضای مجازی منتشر شد.

زهره فکورصبور (۱ فروردین ۱۳۵۷ – ۱۰ اسفند ۱۴۰۰) بازیگر اهل تهران بود. زهره فکورصبور فعالیت خود را در دههٔ ۱۳۷۰ آغاز کرد و عمدتاً در آثار تلویزیونی حضور داشت.

10 26

زهره فکورصبور در اسفند ۱۴۰۰ بر اثر خودکشی درگذشت. او در حالی درگذشت که مشغول بازی در مجموعهٔ تلویزیونی بی‌همگان به کارگردانی بهرنگ توفیقی بود.

زندگی‌نامه
زهره فکورصبور ۱ فروردین ۱۳۵۷ در تهران زاده شد. فکور صبور در یک خانواده هفت‌نفره زندگی کرد و دارای سه خواهر و یک برادر است. او فارغ‌التحصیل مقطع دیپلم بود.

او نخستین بار در نیمهٔ دههٔ ۱۳۷۰ در سریال غبار نور مقابل دوربین رفت. اما این سریال با چند سال تأخیر از تلویزیون پخش شد. زهره فکورصبور در یک قسمت از مجموعه تلویزیونی آژانس دوستی و سپس در سریال روزگار جوانی ایفای نقش کرد. کاشانه و همسفر ساختهٔ قاسم جعفری محصول اواخر دههٔ ۱۳۷۰ بود که فکورصبور در آن‌ها بازی کرد و سریال مسافری از هند (۱۳۸۲) ساخته همین کارگردان محبوبیت او را بیشتر کرد.

فکورصبور در دو سریال ریحانه و نرگس ساختهٔ سیروس مقدم ایفای نقش کرد و در سال ۱۳۸۸ در سریال دلنوازان مقابل دوربین رفت. در دههٔ ۹۰ هم در مجموعه‌هایی مانند پایتخت ۳ به کارگردانی سیروس مقدم و دو فصل سریال دردسرهای عظیم ساخته برزو نیک‌نژاد بازی کرد. فکورصبور از ابتدای دههٔ ۱۳۸۰ با فیلم بوی گل سرخ وارد سینمای ایران شد. اما به اندازهٔ تلویزیون در سینما موفق نبود. بازی در پنج فیلم سینمایی در کارنامه او ثبت شده‌است. آخرین حضور وی در تلویزیون با کامیون در سال ۱۳۹۹ به کارگردانی مسعود اطیابی بود.

قبر زهره فکورصبور در قطعه هنرمندان بهشت زهرا
فکورصبور در ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ در ۴۳ سالگی درگذشت. منابع رسمی علت مرگ او را اعلام نکردند. به نوشته خبرگزاری تسنیم، وی پس از مصرف تعدادی قرص جان باخته‌است. منابع دیگری نیز می‌گویند که او در زندگی‌اش مشکل داشته و به دلیل خوردن بیش از حد قرص اعصاب اوردوز کرده‌است. همشهری‌آنلاین گفت که او ۱۰۰ عدد قرص آرام‌بخش مصرف کرده‌است.منابع غیررسمی نیز از احتمال خودکشی او خبر دادند و این موضوع در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده یافت. آخرین پستی که او در اینستاگرام، منتشر کرده بود بخشی از یک مصاحبه تلویزیونی‌اش با برنامه زنده رود بود که در جواب سؤالی می‌گوید: «اگر به گذشته برگردم، اصلاً بازیگر نمی‌شوم. خداراشکر اتفاقات خوبی هم برایم افتاد. اما از بچگی دنبال زندگی آرام و بی‌دغدغه بودم.» مجری، حمید فراهانی‌راد، نوشت که احتمالاً دلیل خودکشی فکورصبور حرف‌های خارج از عرف یک پاپاراتزی در فضای مجازی بوده‌است.

پیکر فکورصبور در قطعه هنرمندان بهشت زهرا دفن شد.

در ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ گزارش شد مرد جوانی به اتهام اغفال، تهدید، اخاذی و کلاهبرداری از خانم فکورصبور و چند شکایت دیگر در این زمینه بازداشت شده‌است. اتهام قتل یا ترغیب به خودکشی در پروندهٔ متهم مطرح نیست.

فیلم های زهره فکور
سینمایی
* ناک اوت (۱۳۹۸)

* جزیره (۱۳۹۸)

* مشت زن (۱۳۹۱)

* یه دروغ کوچولو (۱۳۹۰)

* کنسرت روی آب (۱۳۸۹)

* دوشیزه باران (۱۳۸۶)

* بوی گل سرخ (۱۳۸۰)

 

تلویزیونی

* کامیون (۱۳۹۸)

* دنگ و فنگ روزگار (۱۳۹۷)

* پنچری (۱۳۹۶)

* دردسرهای عظیم ۲ (۱۳۹۵)

* دردسرهای عظیم (۱۳۹۴) * پایتخت ۳ (۹۳–۱۳۹۲)

* دلنوازان (۱۳۸۸)

* روزهای زیبا (۱۳۸۷)

* کارآگاهان (۱۳۸۷)

* آدمخوار (۱۳۸۵)

* ازنفس‌افتاده (۱۳۸۵)

* نرگس (۱۳۸۵)

* ریحانه (۱۳۸۴)

* فصل زرد (۱۳۸۳)

* کمکم کن (۱۳۸۳)

* مسافر پردردسر (۱۳۸۲)

* مسافری از هند (۱۳۸۲)

* سه، پنج، دو (۱۳۸۱)

* روزهای آرزو (۱۳۸۰)

* گروه هفت (۱۳۸۰)

* نیستان (۱۳۷۹)

* همسفر (۱۳۷۹)

* کاشانه (۱۳۷۸)

* یکی بود، یکی نبود (۱۳۷۸)

* روزگار جوانی (۱۳۷۷)

* باغ کوچک بی بی گل (۱۳۷۷)

* آژانس دوستی (۱۳۷۶)

* غبار نو (۱۳۷۸–۱۳۷۵)

 

فیلم‌های تلویزیونی (تله فیلم‌ها)
* انار (۱۳۹۶)

* بامن بمان دخترم (۱۳۹۰)

* سجل (۱۳۸۹)

* بگو که رؤیا نیست (۱۳۸۷)

* من،تو،او (۱۳۸۷)

* الفبا (۱۳۸۶)

* آخرین اجرا (۱۳۸۶)

 

شبکه نمایش خانگی
* عروس بندر (۱۳۹۷)

* سه دزد و چند تای دیگه (۱۳۹۸)

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار