مرز ایران و پاکستان بازگشایی شد

رسانه‌های پاکستانی امروز از گشایش مجدد گذرگاه مرزی مشترک با جمهوری اسلامی ایران در نقطه تفتان-میرجاوه برای تسهیل آمد و رفت تجار و دانشجویان خبر دادند.

به گزارش رصد روز، منابع پاکستانی روز دوشنبه به نقل از مسوولان اداره کنترل مهاجرت و مرزی اعلام کردند که گذرگاه تفتان-میرجاوه پس از ۳ ماه تعطیلی به دلیل کنترل شیوع کرونا، روز گذشته بازگشایی شد.

در این گزارش آمده است: اکنون تردد تجار، دانشجویان و رانندگان کامیون‌های پاکستانی به داخل ایران مطابق با پروتکل‌های بهداشتی و برخوردار از مدارک مجاز سفر، آزاد است اما ممنوعیت تردد زائرین یا گردشگران همچنان برقرار می‌باشد.

اداره کنترل مهاجرت پاکستان موسوم به آژانس تحقیقات فدرال (FIA) همچنین روند مهاجرت منظم را در مرز تفتان آغاز کرده و به شهروندان پاکستانی اجازه می دهد وارد ایران شوند.

رسانه‌های پاکستانی نوشتند: به دلیل افزایش موارد ابتلا ویروس کرونا، از روز (۲۹ ژوئن) ورود اتباع پاکستانی به ایران از طریق گذرگاه مرزی تفتان-میرجاوه ممنوع اعلام شد با این حال در این دوره تجارت دوجانبه و ترانزیتی پاکستان و ایران همچنان ادامه داشت و ورود اتباع پاکستانی از ایران به خاک پاکستان نیز مختل نشد.

بیست و نهم شهریور امسال نیز معبر پیله وی در منطقه مرزی «تفتان» پاکستان با جمهوری اسلامی ایران پس از شش ماه تعطیلی با هدف تسهیل تجارت بدون عوارض میان مرزنشینان دو کشور همسایه بازگشایی شد.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار