قیمت نقدی دلار هرات در روز شنبه، ۵۰ هزار و ۷۰۰ تومان شروع کار کرد و در نیمه اول با کاهش تا حمایت ۵۰ هزار و ۳۰۰ تومان پایین آمد. در ادامه و در نیمه دوم معاملات قیمت دلار هرات با کاهش بیشتر کانال ۵۰ هزار تومان را ازدست‌داد و به حمایت ۴۹ هزار و ۹۰۰ تومان رسید. با وجود اینکه قیمت فردایی دلار برای بازار ارز هرات وجود نداشت، اما گفته می‌شد که فروش فردایی هرات در پشت خط به ۴۹ هزار و ۹۸۰ تومان رسیده است. همچنین نرخ پس‌فردایی هرات در کانال‌ها ۵۰ هزار و ۳۰۰ تومان عنوان می‌شد.

قیمت درهم امارات ابتدای هفته را در ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان آغاز کرد و با افت تا ۱۳ هزار و ۸۳۰ تومان کاهش داشت. قیمت تتر هم همراه با کاهش سایر بازارها پایین آمد و در طول معاملات روزانه برابر با دلار تهران شد. نرخ تتر در شب شنبه به کاهش خود ادامه داد و به ۵۰ هزار و ۱۰۰ تومان رسید. گروهی از معامله‌گران معتقدند کاهش قیمت تتر به خاطر رشد قیمت بیت‌کوئین بوده است. از نگاه این دسته روند قیمتی تتر و بیت‌کوین در نوسان‌ها معکوس است.

معامله‌گران فنی معتقدند اگر قیمت دلار هرات حمایت ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان را از دست بدهد، سطح حمایت مهم بعدی ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان خواهد بود که بعید است در شرایط فعلی از دست برود. از نظر این دسته کاهش قیمت دلار از سقف ۵۳ هزار و ۷۰۰ تومان همراه با هزیته تزریق برای بازارساز بوده و نرخ نمی‌تواند بیشتر از این کاهش داشته باشد.

همچنین این گروه می‌گویند با توجه به نرخ‌های پس‌فردایی برای بازار ارز هرات نشان می‌دهد که در روز دوشنبه احتمالا قیمت دلار هرات به کانال ۵۰ هزار تومان برمی‌گردد. از نگاه تحلیل‌گران تکنیکال در صورت حفظ مرز حمایت قیمت دلار در ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان، نرخ می‌تواند با افزایش برای شکستن مقاومت ۵۰ هزار و ۳۰۰ تومان تلاش کند. گروهی از معامله‌گران معتقدند برای اینکه قیمت دلار در دامنه ۴۰ هزار تومان تثبیت بدهد باید مرز حمایتی مهم ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان درهم از دست برود. اگر قیمت درهم بالای این مرز تثبیت دهد قیمت دلار به کانال ۵۰ هزار تومان برمی‌گردد.