مسیرهای منتهی به گیلان و مازندران بسته است/ تردد فقط با پلاک بومی

دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا، آخرین جزئیات اعمال محدودیت‌های ورود و خروج ۲۵ مرکز استان را تشریح کرد.

به گزارش رصد روز ، حسین قاسمی در تشریح علت نبودن نام دو استان گیلان و مازندران جزو ۲۵ مرکز استانی که ورود و خروج آنها بر اساس مصوبه روز شنبه ممنوع اعلام شده بود، گفت: کاری که انجام دادیم این بود که اعلام کردیم خروج پلاکهای بومی از مراکز ۲۵ استان ممنوع است. لذا مسیرهای منتهی به استانهای مازندران و گیلان در واقع ورودی ندارند.

وی افزود: اگر کسی بخواهد از تهران، البرز، قم، خراسان شمالی و رضوی به این استان ها برود با توجه به خروج  ممنوعیت پلاک های بومی نمی تواند از این مراکز استان خارج شود و به سمت گیلان و مازندران سفر کند.

وی ادامه داد: این که چرا این دو استان جزء گیرندگان نبودند ودر لیست ۲۵ مرکز استان قرار نگرفته اند این بود که برابر مصوبات ستاد ملی در جلسه روز شنبه هفته جاری یعنی دهم آبان ماه بر اساس گزارشی که وزیر بهداشت از روند بیماری در مراکز استان دادند ۲۵ مرکز استان به عنوان مراکز خطرناک شناسایی شدند و محدودیت های گروههای ۳  و ۴ در آنها اعمال شده است. بر همین اساس در مصوبه ای که به دست ما رسیده اسم استانهای گیلان و مازندران جزء ۲۵ مرکز نبوده لذا این ممنوعیت که روز گذشته درکمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا مصوب و ابلاغ شده شامل این دو استان نیست.

دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا تاکید کرد: اما عملا مسیرهای منتهی به استانهای گیلان و مازندران به دلیل آنکه اجازه خروج پلاکهای بومی از استانهای همجوار را نمی دهیم ورودی نخواهند داشت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا، مراکز استان و خود استان تفکیک قائل شده است یا خیر گفت: بله، ۲۵ مرکز استان در این مصوبه اعلام شده لذا باید به سه موضوع توجه داشته باشیم. در جلسه هفته گذشته ستاد ملی مدیریت کرونا ۴۳ شهرستان به عنوان شهرستانهای فوق خطر معرفی شدند که اعمال محدودیت که همان تعطیلی مشاغل گروههای ۲-۳ و ۴ است انجام شد.

به گفته وی، در جلسه روز شنبه هفته جاری نیز علاوه بر این ۴۳ شهرستان ۴۶ شهرستان دیگر نیز اضافه شد که به این ترتیب در ۸۹ شهرستان عملا محدودیت تعطیلی اعمال شد. در ۲۵ مرکز استان هم ممنوعیت ورود و خروج داریم. بعلاوه آن تعطیلی مشاغل گروههای ۳ و ۴ را نیز داریم.

 

 

 

 

 

ایسنا

مطالب مرتبط

آخرین اخبار