مسی بهترین بازیکن سال جهان+ عکس

به گزارش رصد روز،  لیونل مسی با دریافت جایزه دِ بِست، سال رویایی خود را تکمیل کرد.لیونل مسی بازیکن سال فیفا شد بعد از معرفی تک تک برندگان جایزه دِ بِست فیفا، نوبت به جایزه اصلی رسید؛ جایزه ای که قطعا کل مراسم را تحت الشعاع خود قرار می دهد...

به گزارش رصد روز،  لیونل مسی با دریافت جایزه دِ بِست، سال رویایی خود را تکمیل کرد.لیونل مسی بازیکن سال فیفا شد

بعد از معرفی تک تک برندگان جایزه دِ بِست فیفا، نوبت به جایزه اصلی رسید؛ جایزه ای که قطعا کل مراسم را تحت الشعاع خود قرار می دهد و مثل فینال دوی صد متر المپیک، کوتاه و جذاب است و ارزش دارد تا چند ساعتی را منتظرش ماند. لحظه ای که از آن صحبت می کنیم، امشب با انتخاب لیونل مسی، به تاریخ پیوست تا این ستاره آرژانتینی، سال رویایی خود را تکمیل کند.

در سالی که کریستیانو رونالدو در بین منتخبین فیفا نبود، کریم بنزما، کیلیان امباپه و لیونل مسی برای قرار گرفتن در لیست نامزدهای نهایی این بخش، رقیبان سرشناس دیگری چون ارلینگ هالند، روبرت لواندوفسکی، نیمار و محمد صلاح را پشت سر گذاشته و وارد لیست نهایی سه نفره شدند تا در نهایت از بین آنها، لیونل مسی برنده جایزه دِ بِست فیفا ۲۰۲۲ شده و جایزه خود را از دست جانی اینفانتینو، رئیس فیفا دریافت کند.

بهترین بازیکن سال دنیا انتخاب شد

سال ۲۰۲۲ بدون شک یکی از فراموش نشدنی‌ترین و شاید بهترین سال فوتبالی لیونل مسی باشد. ستاره آرژانتینی بعد از چهار تلاش ناموفق، سرانجام در قطر توانست جام جهانی را فتح کند. به عقیده خیلی‌ها او با به دست آوردن این موفقیت مهم، حالا به عنوان بهترین بازیکن تاریخ هم شناخته می‌شود.

لیونل مسی برای دریافت توپ طلا با توجه به عملکرد نه چندان قابل دفاعش در برابر کریم بنزما شانس زیادی نداشت، اما با فتح جام جهانی و در پیش گرفتن یک روند خوب بعد از این تورنمنت، شانس دریافت دومین جایزه The Best خود را افزایش داده و در نهایت نیز موفق به کسب آن شد.

بهترین بازیکن سال دنیا انتخاب شد

کریم بنزما بعد از انتخاب به عنوان بهترین بازیکن سال یوفا و کسب اولین توپ طلای خود رقیب اصلی مسی برای تصاحب این جایزه بود. مهاجم فرانسوی رئال مادرید در سال ۲۰۲۲ تیم باشگاهی‌اش را به مقام قهرمانی لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا رساند؛ او نقشی غیر قابل انکار در موفقیت‌های یاد شده داشت و به عنوان بهترین بازیکن و بهترین گلزن هر دو جام انتخاب شد اما به خاطر از دست دادن جام جهانی و باتوجه به درخشش لئو، رقابت را برخلاف توپ طلا، به او باخت.

نام کیلیان امباپه برای اولین بار در بین نامزدهای نهایی The Best دیده می شد. این ستاره جوان فرانسوی هنوز موفق به دریافت جایزه فردی معتبری نشده و این جایزه می توانست یک شروع خوب برای او باشد. امباپه فصل گذشته آقای گل لیگ یک فرانسه و به عنوان بهترین بازیکن PSG انتخاب شد. او با وجود اینکه نتوانست برای دومین بار متوالی قهرمان جام جهانی شود ولی توانست در فینال هت‌تریک کرده و صاحب کفش طلا شود اما مثل فینال قطر، رقابت را به مسی واگذار کرد تا برای دریافت جایزه های فردی همچنان صبر کند.

بهترین بازیکن سال دنیا انتخاب شد

گفتنی است که کاپیتان البی سلسته یک بار در سال ۲۰۱۹ بالاتر از کریستیانو رونالدو و ویریجل فن دایک به عنوان بهترین بازیکن فیفا، این جایزه را به دست آورده بود.

 

 

مطالب مرتبط