مشارکت ۲۵۰ هزار نفری برای بیمه کردن سبد سهام

image_pdfimage_print

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس با بیان اینکه امروز آخرین فرصت برای خرید برگه سهام‌یار برای بیمه کردن سبد سهام است، گفت: تاکنون ۲۵۰ هزار نفر سهام‌یار خریده‌اند.

به گزارش رصد روز،امیر صبائی امروز در ارتباط زنده با شبکه خبر اعلام کرد: با تصویب سازمان بورس قرار شد برای حمایت از سهامداران خرد که ارزش سبد سهام آنها تا ۱۰۰ میلیون تومان است با خرید یک برگه از اوراق سهام‌یار به عنوان اوراق اختیار فروش تبعی نسبت به بیمه کردن اصل و سود سبد سهام خود به مدت یک سال اقدام کنند.

وی گفت: همه سرمایه‌گذاران حقیقی که ارزش سبد سهام آنها کمتر از صد میلیون تومان باشد، با خرید یک ورقه یک ریالی سهام‌یار به شرط آنکه از تاریخ ۴ آبان سال جاری تا ۴ آبان سال آینده اقدام به فروش سهام خود نکنند، اصل سرمایه آنها بعلاوه ۲۰ درصد سود معادل سود سپرده بانکی برای آنها تضمین می‌شود.

به گفته صبائی؛ اگر یک نفر با سبد ۱۰۰ میلیونی سهام این اوراق سهام‌یار خریده باشد و سال آینده ارزش سبد سهام او به ۹۰ میلیون تومان برسد، سال آینده ۳۰ میلیون تومان به عنوان اصل و سود سهام خود دریافت می‌کند.


سهام یار

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس اظهار داشت: تاکنون ۲۵۰ هزار نفر کد حقیقی برگه‌های سهام‌یار را خریده و نسبت به بیمه کردن سبد سهام خود اقدام کرده‌اند.

صبائی در مورد امکان تمدید اجرای این طرح گفت: چنانچه سازمان بورس صلاح بداند تا پایان جلسه معاملاتی امروز تصمیم‌گیری و از طریق بورس تهران اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا