مصرف برق با عبور از مرز ۶۵ هزار مگاواتی رکود زد

روز گذشته میزان تقاضای لحظه‌ای مصرف برق کشور به ۶۵ هزار و ۲۹۲ مگاوات رسید که در این لحظه با پیک سایی (جابه‌جایی بار) به میزان ۷ هزار و ۹۲۸ مگاوات، پیک مصرف برق ۵۷ هزار و ۳۶۴ مگاوات ثبت شد.

به گزارش رصد روز، روز گذشته میزان تقاضای لحظه‌ای مصرف برق کشور به ۶۵ هزار و ۲۹۲ مگاوات رسید که در این لحظه با پیک سایی (جابه‌جایی بار) به میزان ۷ هزار و ۹۲۸ مگاوات، پیک مصرف برق ۵۷ هزار و ۳۶۴ مگاوات ثبت شد.

 افزایش متوسط دمای هوای کشور در روزهای اخیر، اثر مستقیم روی افزایش مصرف برق گذاشته؛ به طوری که نیاز مصرف برق در روز گذشته برای اولین بار در سال جاری از مرز ۶۵ هزار مگاوات گذشت.

طبق آمار رسمی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، روز گذشته در ساعت ۱۵ و ۱۵ دقیقه، میزان تقاضای لحظه‌ای مصرف برق کشور به ۶۵ هزار و ۲۹۲ مگاوات رسید. در این لحظه با پیک سایی (جابه‌جایی بار) به میزان ۷ هزار و ۹۲۸ مگاوات، پیک مصرف برق ۵۷ هزار و ۳۶۴ مگاوات ثبت شد.

درحالی اوج تقاضای مصرف برق در روز گذشته به ۶۵ هزار و ۲۹۲ مگاوات رسید که این رقم در روز مشابه سال گذشته، ۶۲ هزار و ۸۱ مگاوات بود؛ در واقع شاهد رشد ۵ درصدی مصرف برق نسبت به زمان مشابه سال قبل هستیم.

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار