تاریخ انتشار این مطلب 1400/01/26 - 13:15:03

معاملات مشکوک بورس در پایان هفته

به گزارش رصد روز ،  در جریان معاملات آخرین روز کاری این هفته، بازار سهام همسو با روزهای پایانی هفته در چند ماه اخیر بدون توجه به روند دیروز با افزایش عرضه و کم رمق آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با افت ۱۳۲۰ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۲۴۳ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۳.۹ و ۳.۲ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات به سایپا، ایران خودرو، بانک تجارت، بانک صادرات به همراه شستا با داد و ستد بیش از ۴۴۳، ۳۵۰، ۳۳۰، ۲۰۹ و ۱۹۱ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۲ تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، سرمایه گذاری کرمانشاه حاضر در بازار دوم فرابورس با افت ۱.۹ درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد ۳۶۶.۵ هزار سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های بیسکویت گرجی، سرمایه گذاری زنجان، سرمایه گذاری قم، سرمایه گذاری ایلام، سیمان غرب آسیا، سرمایه گذاری اردبیل، سرمایه گذاری یزد، تولید برق دماوند، داروسازی کوثر، سرمایه گذاری خراسان جنوبی، سرمایه گذاری اصفهان، قاسم ایران، سرمایه گذاری همدان و سرمایه گذاری کرمان مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

  قیمت‌گذاری خودرو باید مبتنی بر بهای تمام شده و سود متعارف برای خودروسازان باشد

حضور ۱۰ شرکت سرمایه گذاری استانی به همراه ۵ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و… می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا