مقایسه حداقل دستمزد در ایران و کشور‌های منطقه+ عکس

بر اساس اطلاعات منتشرشده کشور‌های قطر، امارات و عربستان بیشترین حداقل دستمزد را در خاورمیانه پرداخت می‌کنند. به گزارش رصد روز،بر اساس آمار قطر در صدر فهرست میانگین دستمزد کشور‌های عربی و در رتبه ششم جهان قرار گرفت. حداقل دستمزد در کشور قط...

بر اساس اطلاعات منتشرشده کشور‌های قطر، امارات و عربستان بیشترین حداقل دستمزد را در خاورمیانه پرداخت می‌کنند.
به گزارش رصد روز،بر اساس آمار قطر در صدر فهرست میانگین دستمزد کشور‌های عربی و در رتبه ششم جهان قرار گرفت. حداقل دستمزد در کشور قطر ۱۸۰۰ ریال قطر (۴۹۵ دلار) است.

امارات هم که یکی دیگر از کشور‌های پیشتاز خاورمیانه است حداقل ۱۵۰۰ درهم امارات (۴۰۸ دلار) را ثبت کرد. عربستان که یکه‌تاز صنعت نفت است اعلام کرده که حداقل دستمزد ۱۶۰۰ ریال سعودی (۴۲۶ دلار) گزارش شد.

کویت که با ارزش‌ترین ارز دنیا را دارد حداقل دستمزد ۱۰۰ دینار کویت (۳۲۷ دلار) را ثبت کرد. ترکیه هم در سال جاری با انواع و اقسام مشکلات اقتصادی و مالی دست و پنجه نرم کرده و حداقل دستمزد در آن ۸۰۰۰ لیر ترکیه (۴۲۵ دلار) اعلام شده است.

در ایران هم که با مشکلات اقتصادی متعدد و کاهش شدید ارزش پول ملی در سال جاری میلادی مواجه شده، نرخ دستمزد، ۷۳ میلیون ریال (۱۴۶ دلار) گزارش شده است. این رقم در مقایسه با بقیه کشور‌ها با اختلاف فاحشی پایین است که دلیل کاملا روشنی دارد؛ کم‌ارزش‌ترین ارز دنیا ریال ایران است.

مقایسه حداقل دستمزد در ایران و کشور‌های منطقه+ عکس

منبع: تجارت نیوز

مطالب مرتبط