مقصد پول بورسی‌ها کجاست؟

بورس تهران روز گذشته روندی متعادل و کم‌نوسان را دنبال کرد و تنها اتفاق مهم آن رنج مثبتی بود که در یک ساعت پایانی در گروه خودرویی رخ داد. به گزارش رصد روز،شاخص کل بورس روز یکشنبه با کاهش ۰.۱۴ درصدی همراه شد اما در سمت مقابل شاخص هم‌وزن توا...

بورس تهران روز گذشته روندی متعادل و کم‌نوسان را دنبال کرد و تنها اتفاق مهم آن رنج مثبتی بود که در یک ساعت پایانی در گروه خودرویی رخ داد.

به گزارش رصد روز،شاخص کل بورس روز یکشنبه با کاهش ۰.۱۴ درصدی همراه شد اما در سمت مقابل شاخص هم‌وزن توانست روند عکسی به خود بگیرد و بازدهی مثبت ۰.۱۳ درصدی را به ثبت برساند. ثبات ارزش معاملات در نیمه پایینی کانال ۳هزار میلیارد تومانی و خروج دوباره پول از بازار، نشان از حاکمیت رکود بر معاملات دارد.

در بخش اول برنامه امروز همراه با علی‌اصغر مهری‌زاده، کارشناس ارشد بازار سرمایه، به بررسی رکود بورس در روزهای پرشتاب سود بدون ریسک پرداختیم. او اعتقاد داشت که افزایش این نرخ در کوتاه‌مدت باعث می‌شود که سرمایه‌گذاری مولد در بازارهایی مانند بازار سهام با مشکلات جدی مواجه شود و از آنجا که در بلندمدت باعث تشدید تورم می‌شود، با مخابره سیگنال افزایش انتظارات تورمی، قیمت دیگر دارایی‌ها در بازارهای موازی مانند طلا و ارز را تشدید خواهد کرد.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار