منابع یارانه ۱۰۰هزارتومانی از کجا تأمین شد؟/ لزوم شفاف سازی دولت

بر اساس طرح کمک معیشتی کرونایی دولت حدود ۳۰میلیون نفر در چهار ماه باقی‌مانده سال جاری یارانه ۱۰۰هزارتومانی دریافت می‌کنند.

به گزارش رصد روز،  بر اساس اعلام دولت، با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا و همچنین مصوبه مجلس شورای اسلامی و به‌دنبال تفاهم‌ حاصله مبنی بر حمایت از معیشت اقشار کم‌درآمد که در شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا کسب درآمد آنها مختل شده است، مقرر گردید: به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی هر نفر ماهیانه ۱۲۰ هزار تومان (یارانه سوم) پرداخت شود.

 

همچنین  به سایر افراد با مشخصات زیر نیز ماهیانه ۱۰۰ هزار تومان پرداخت خواهد شد؛
ـ        افرادی که هیچ‌یک از اعضای خانواده آنها حقوق ماهانه دریافت نمی‌کنند
ـ        افرادی که هیچ‌یک از اعضای خانواده آنها بیمه‌پرداز نباشند
ـ        افرادی که اعضای خانوارشان طبق شاخص‌های بانکی از درآمد حداقلی برخوردار نباشند
ـ        افرادی که در گروه یارانه معیشت‌بگیر باشند.

 

گفتنی است این وجوه از آذرماه به‌مدت چهار ماه پرداخت خواهد شد. اولین مرحله این حمایت معیشتی ساعت  روز ١٣٩٩/٩/٢٧ به حساب افراد مشمول واریز شده است.

یک مقام مسئول در وزارت رفاه درباره زمان واریز سرانه ۱۰۰ هزار تومانی به حساب خانواده‌های مشمول گفت: بر اساس برنامه‌ریزی تا پایان آذر رقم اشاره‌شده به حساب ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از افراد مشخص‌شده توسط وزارت رفاه واریز خواهد شد.

بر این اساس قرار است در چهار ماه باقی‌مانده سال جاری به حساب سرپرست خانوار ۳۰ میلیون نفر ماهیانه ۱۰۰ هزار تومان واریز شود. سؤالی که ایجاد می‌شود این است؛ منابع ۳هزار میلیارد تومانی ماهیانه برای واریز یارانه سوم از کدام محل تأمین شده است؟

گفتنی است، این رقم معادل واریز ماهیانه یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی برای ۶۰ میلیون یارانه‌بگیر است.

 

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

تسنیم

مطالب مرتبط