مهدی ترابی از کاروان تیم ملی جا ماند+ جزئیات

مهدی ترابی به دلیل مسمومیت از سفر به هنگ‌کنگ جا مانده و پس از بازگشت تیم ملی به جمع ملی‌‌پوشان اضافه خواهد شد.

به گزارش رصد روز، مهدی ترابی به دلیل مسمومیت از سفر به هنگ‌کنگ جا مانده و پس از بازگشت تیم ملی به جمع ملی‌‌پوشان اضافه خواهد شد.
سایت رسمی فدراسیون فوتبال این خبر و دلیل جا ماندن مهدی ترابی را اینطور توضیح داده است:« با صلاحدید کادر فنی، مهدی ترابی به علت مسمومیت شدید غذایی و با توجه به مدت زمان طولانی سفر پروازی و نیاز به استراحت پزشکی از سفر به هنگ کنگ باز ماند و پس از بازگشت تیم ملی از سفر هنگ کنگ به جمع ملی پوشان اضافه خواهد شد.»

تیم ملی تا ساعاتی دیگر عازم هنگ‌کنگ می شود روز ۱۷ خردادماه به مصاف این تیم می رود و سپس به ایران بازمی‌گردد تا آماده مصاف با ازبکستان شود.

مهدی ترابی (زادهٔ ۱۹ شهریور ۱۳۷۳؛ کرج) بازیکن فوتبال اهل ایران است که در پست وینگر و هافبک کناری برای باشگاه فوتبال پرسپولیس در لیگ برتر خلیج فارس بازی می‌کند.[۲]

دوران باشگاهی
سایپا
ترابی کار خود را به عنوان بازیکن فوتبال از تیم نوجوانان سایپا آغاز کرد و در سال ۲۰۱۲ توسط مجتبی تقوی به تیم اصلی سایپا دعوت شد و در نخستین بازی‌اش در لیگ برتر فوتبال ایران در فصل ۹۳–۱۳۹۲ مقابل مس کرمان به عنوان بازیکن جایگزین به میدان رفت.

پرسپولیس
ترابی در ۱۰ تیر ۱۳۹۷ با قراردادی به پرسپولیس پیوست. با توجه به محرومیت نقل و انتقالاتی پرسپولیس، توافقی میان پرسپولیس، سایپا و ترابی انجام شد و بر اساس آن، او پس از نیم فصل بازی در سایپا، به صورت رسمی به پرسپولیس اضافه شد. همچنین او پس از مدت کوتاهی حضور در تیم العربی قطر، در تاریخ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ به پرسپولیس بازگشت.

العربی
وی در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۹ با قراردادی به العربی قطر پیوست. او توانست ۲ گل را برای این باشگاه به ثمر برساند؛ هرچند وی مورد توجه سرمربی این تیم قرار نگرفت و از این تیم جدا شد.

بازگشت به پرسپولیس
ترابی پس از نیم فصل بازی در لیگ ستارگان قطر، در ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ به پرسپولیس پیوست تا بار دیگر در لیگ برتر فوتبال ایران برای سرخ‌پوشان توپ بزند.

مهدی ترابی در ۵ خرداد ۱۴۰۱ قرارداد خود را به مدت دو سال تمدید کرد.

وی توسط نلو وینگادا به تیم ملی فوتبال امید ایران دعوت شد.

تیم ملی
او در نخستین بازی ملی خود مقابل تیم ازبکستان نخستین گل ملی خود را به ثمر رساند که باعث پیروزی تیم ملی ایران مقابل ازبکستان شد. او در دومین بازی خود ۴۵ دقیقه برابر ترکمنستان بازی کرد. او در سومین بازی ملی خود مقابل تیم گوام به عنوان یار تعویضی به جای سردار آزمون در دقیقه هفتاد وارد زمین شد و در دقیقه ۸۸ دومین گل ملی خود را به ثمر رساند. او در چهارمین بازی ملی خود مقابل عمان از دقیقه ۶۰ به جای وحید امیری وارد زمین شد و بازی قابل قبولی به نمایش گذاشت.ترابی در پنجمین بازی ملی خود در برابر ژاپن پس از مصدومیت وریا غفوری در دقیقه ۲۱ به میدان آمد و در دقیقه ۴۵ از مدافع ژاپنی پنالتی گرفت و پس از آن که اشکان دژاگه نتوانست پنالتی را گل کند، در ریباند با یک بغل پا دروازه ژاپن را گشود. او در این بازی اولین اخطار ملی خود را دریافت کرد.

حرفه بین المللی
سطح جوانان
او توسط نلو وینگادا به اردوی مقدماتی زیر ۲۳ سال ایران دعوت شد. ترابی توسط مربی محمد خاکپور در ترکیب قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا ۲۰۱۶ قرار گرفت و اولین گل خود در این مسابقات را در آخرین بازی گروهی مقابل چین از روی ضربه ایستگاهی ۳۰ قدم به ثمر رساند.

سطح ارشد
او اولین بازی خود را مقابل ازبکستان در یک بازی دوستانه در ۱۱ ژوئن ۲۰۱۵ انجام داد که در آن تک گل بازی را به ثمر رساند.در ۳ سپتامبر ۲۰۱۵، ترابی از روی نیمکت آمد و در پیروزی ۶-۰ مقابل گوام گلزنی کرد. او در ماه می ۲۰۱۸ در مقدماتی ترکیب ایران برای جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه قرار گرفت.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار