مهدی ترابی در پرسپولیس ماندگار می شود؟

شرکت طبیعت، اسپانسر فصل گذشته پرسپولیس با انتشار یک استوری آمادگی خود، جهت کمک مالی برای تمدید قرارداد مهدی ترابی را اعلام کرد.

به گزارش رصد روز، شرکت طبیعت، اسپانسر فصل گذشته پرسپولیس با انتشار یک استوری آمادگی خود، جهت کمک مالی برای تمدید قرارداد مهدی ترابی را اعلام کرد و نوشت: هواداران محترم پرسپولیس هلدینگ طبیعت آمادگی خود را جهت حل دغدغه‌های آقای مهدی ترابی بازیکن موثر و سرمایه ارزشمند باشگاه با همراهی مالکین و مدیریت باشگاه پرسپولیس اعلام می‌دارد.

 

مهدی ترابی (زادهٔ ۱۹ شهریور ۱۳۷۳؛ کرج) بازیکن فوتبال اهل ایران است که در پست وینگر و هافبک کناری برای باشگاه فوتبال پرسپولیس در لیگ برتر خلیج فارس بازی می‌کند.

1 110

دوران باشگاهی
سایپا
ترابی کار خود را به عنوان بازیکن فوتبال از تیم نوجوانان سایپا آغاز کرد و در سال ۲۰۱۲ توسط مجتبی تقوی به تیم اصلی سایپا دعوت شد و در نخستین بازی‌اش در لیگ برتر فوتبال ایران در فصل ۹۳–۱۳۹۲ مقابل مس کرمان به عنوان بازیکن جایگزین به میدان رفت.

پرسپولیس

ترابی در ۱۰ تیر ۱۳۹۷ با قراردادی به پرسپولیس پیوست. با توجه به محرومیت نقل و انتقالاتی پرسپولیس، توافقی میان پرسپولیس، سایپا و ترابی انجام شد و بر اساس آن، او پس از نیم فصل بازی در سایپا، به صورت رسمی به پرسپولیس اضافه شد. همچنین او پس از مدت کوتاهی حضور در تیم العربی قطر، در تاریخ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ به پرسپولیس بازگشت.

العربی
وی در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۹ با قراردادی به العربی قطر پیوست. او توانست ۲ گل را برای این باشگاه به ثمر برساند؛ هرچند وی مورد توجه سرمربی این تیم قرار نگرفت و از این تیم جدا شد.

بازگشت به پرسپولیس
ترابی پس از نیم فصل بازی در لیگ ستارگان قطر، در ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ به پرسپولیس پیوست تا بار دیگر در لیگ برتر فوتبال ایران برای سرخ‌پوشان توپ بزند.

مهدی ترابی در ۵ خرداد ۱۴۰۱ قرارداد خود را به مدت دو سال تمدید کرد.

دوران ملی
تیم‌های جوانان
وی توسط نلو وینگادا به تیم ملی فوتبال امید ایران دعوت شد.

تیم ملی

او در نخستین بازی ملی خود مقابل تیم ازبکستان نخستین گل ملی خود را به ثمر رساند که باعث پیروزی تیم ملی ایران مقابل ازبکستان شد. او در دومین بازی خود ۴۵ دقیقه برابر ترکمنستان بازی کرد. او در سومین بازی ملی خود مقابل تیم گوام به عنوان یار تعویضی به جای سردار آزمون در دقیقه هفتاد وارد زمین شد و در دقیقه ۸۸ دومین گل ملی خود را به ثمر رساند. او در چهارمین بازی ملی خود مقابل عمان از دقیقه ۶۰ به جای وحید امیری وارد زمین شد و بازی قابل قبولی به نمایش گذاشت. ترابی در پنجمین بازی ملی خود در برابر ژاپن پس از مصدومیت وریا غفوری در دقیقه ۲۱ به میدان آمد و در دقیقه ۴۵ از مدافع ژاپنی پنالتی گرفت و پس از آن که اشکان دژاگه نتوانست پنالتی را گل کند، در ریباند با یک بغل پا دروازه ژاپن را گشود. او در این بازی اولین اخطار ملی خود را دریافت کرد.

حرفه بین المللی
سطح جوانان
او توسط نلو وینگادا به اردوی مقدماتی زیر ۲۳ سال ایران دعوت شد. ترابی توسط مربی محمد خاکپور در ترکیب قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا ۲۰۱۶ قرار گرفت و اولین گل خود در این مسابقات را در آخرین بازی گروهی مقابل چین از روی ضربه ایستگاهی ۳۰ قدم به ثمر رساند.

سطح ارشد
او اولین بازی خود را مقابل ازبکستان در یک بازی دوستانه در ۱۱ ژوئن ۲۰۱۵ انجام داد که در آن تک گل بازی را به ثمر رساند.در ۳ سپتامبر ۲۰۱۵، ترابی از روی نیمکت آمد و در پیروزی ۶-۰ مقابل گوام گلزنی کرد. او در ماه می ۲۰۱۸ در مقدماتی ترکیب ایران برای جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه قرار گرفت.

افتخارات
باشگاهی
پرسپولیس

لیگ برترقهرمان (۵): ۱۳۹۸–۱۳۹۷، ۱۳۹۹–۱۳۹۸، ۱۴۰۰–۱۳۹۹، ۱۴۰۲–۱۴۰۱، ۰۳–۱۴۰۲
نایب‌قهرمان (۱): ۱۴۰۱–۱۴۰۰
جام حذفیقهرمان (۲): ۱۳۹۸–۱۳۹۷، ۱۴۰۲–۱۴۰۱
سوپر جامقهرمان (۳): ۱۳۹۸، ۱۳۹۹، ۱۴۰۲
نایب‌قهرمان (۱): ۱۴۰۰
فردی
پدیده لیگ برتر فوتبال ایران فصل ۹۵–۱۳۹۴
بهترین پاسور لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ با پنج پاس گل
بهترین هافبک لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ در نظرسنجی ای‌اف‌سی
تیم منتخب لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ در نظرسنجی ای‌اف‌سی

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار