مهلت ارائه اظهارنامه صاحبان مشاغل تمدید شد

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، امیدعلی پارسا، با اعلام این خبر عنوان کرد: تمدید مهلت ارائه اظهارنامه صاحبان مشاغل تا ۱۵ تیر، بنا به درخواست اتاق اصناف ایران و تصویب ستاد ملی مدیریت کرونا، صورت گرفته است.

وی با اشاره به مشکلات و شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور، گفت: صاحبان مشاغل تا ۱۵ تیر فرصت دارند ضمن مراجعه به سایت سازمان امورمالیاتی کشور به نشانی www.intamedia.ir نسبت به ارائه اظهارنامه مالیاتی یا ارسال فرم تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم اقدام کرده و از تسهیلات و معافیت‌های قانونی بهره‌مند شوند (رسانه مالیاتی ایران).

پیش از این اعلام شده بود براساس ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم، موعد ارائه اظهار نامه مالیاتی الکترونیکی اشخاص حقیقی (صاحبان مشاغل ) پایان خرداد است و کلیه اشخاص حقیقی (صاحبان مشاغل) مطابق قانون باید اظهار نامه مالیاتی الکترونیکی عملکرد سال ۱۳۹۹خود را تا پایان خرداد سال جاری به درگاه ملی مالیات ارسال و مالیات خود را پرداخت کنند.

برخورداری از هر نوع تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی، منوط به ارائه الکترونیکی اظهار نامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی است. فعالان اقتصادی به منظور بهره‌مندی از مشوق های‌قانونی نرخ صفر و یا هرگونه تسهیلات دیگر باید اظهارنامه مالیاتی خود را در مهلت مقرر قانونی ارائه کنند (سازمان امور مالیاتی کشور)

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا