موافقت اتحادیه با قیمت گذاری دستوری نان فانتزی

رئیس اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه حجیم تهران گفت: از ابتدای سال تاکنون تعدادی از واحد‌های صنفی اقدام به افزایش قیمت محصولات خود کرده‌اند.

به گزارش رصد روز، محمد جواد کرمی رئیس اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه حجیم تهران  اظهار کرد: قیمت گذاری انواع نان‌های فانتزی بر عهده هر واحد صنفی نانوایی حجیم و نیمه حجیم است به طوری که این امر هیچ ارتباطی با اتحادیه ندارد.

او با اشاره به نظارت اتحادیه بر قیمت گذاری نان‌های فانتزی افزود: با وجود اینکه اتحادیه در قیمت گذاری نان‌های فانتزی دخالت ندارد، اما در قیمت‌های نهایی محصولات نظارت دارد به طوری که تمام شکایات مردمی نیز سریع از سوی بازرسان اتحادیه پیگیری می‌شود.

رئیس اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه حجیم تهران بیان کرد: یک شیوه نامه قیمت گذاری واحد برای تمام واحد‌های صنفی تحت نظارت اتحادیه نانوایان قرار داده شده که بر اساس هزینه‌های جاری و هزینه‌های تولید، قیمت نهایی محاسبه می‌شود.

کرمی با اشاره به اظهار نظر‌های منتشر شده درباره افزایش قیمت نان ادامه داد: اخیرا اخباری در خصوص افزایش قیمت انواع نان به گوش رسیده، اما این موضوع در خصوص انواع نان‌های فانتزی صدق نمی‌کند.

او با ذکر این مطلب که از ابتدای سال تعداد بسیار ناچیزی از نان‌های فانتزی افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند، افزود: این موضوع فقط برای تعداد محدودی از واحد‌ها که اخیرا مشمول افزایش هزینه‌های جاری شده‌اند، اتفاق افتاد.

رئیس اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه حجیم تهران ادامه داد: از سال ۹۳ به تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت، قیمت گذاری نان به دست هر واحد صنفی سپرده شد و این مسئولیت از مسئولیت‌های اتحادیه برداشته شد.

کرمی در خصوص قیمت گذاری دستوری نان‌های فانتزی اظهار کرد: پیشنهاد اتحادیه این است که قیمت نان‌های فانتزی باید در سراسر شهر به یک قیمت واحد باشد و برای رسیدن به این منظور باید اتحادیه برای تمامی واحد‌های فعال در تهران نرخ‌نامه تنظیم کند.

این مقام مسئول در پایان بیان کرد: به هر حال اتحادیه از تمام شرایط حاکم بر بازار و مشکلات تمامی نانوایان خبر دارد و قیمت گذاری انواع نان فانتزی از سوی اتحادیه می‌تواند تاثیر بهتری در بازار داشته باشد.

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

آخرین اخبار