میزان گران‌فروشی مرغ به ۹۱۰۰ تومان رسید

به گزارش رصد روز، در حالی که زمان زیادی از افزایش نرخ مصوب مرغ و تعیین قیمت ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومانی این محصول نمی‌گذرد که بر اساس گزارش‌های میدانی قیمت هر کیلوگرم از این محصول در شهر تهران ۳۴ هزار تومان به فروش می رسد که ۹۱۰۰ تومان بالاتر از نرخ مصوب است.

با توجه به اینکه برای تامین نهاده ها طیور یا همان خوراک طیور از ۴۲۰۰ تومانی استفاده می‌شود و تسهیلاتی برای تولید این محصول توسط دولت پرداخت می‌شود، دولت برای مرغ نرخ مصوب تعیین می‌کند و مرغداران، کشتارگاه‌ها و مرغ‌فروشی‌ها موظف به رعایت این نرخ‌ها هستند و در صورت تخلف با جریمه و برخورد تعزیراتی مواجه می‌شوند.

مشاهدات میدانی نشان می‌دهد برخی از فروشگاه‌ها نیز هستند که اقدام به فروش مرغ با نرخ مصوب می‌کنند و برخی دیگر نیز کماکان با انجام قطعه‌بندی آنها با را قیمت‌های دلخواه به فروش می‌رسانند.

همچنین برخی از فروشگاه‌ها نیز بدون توجه به نرخ‌های مصوب، مرغ را با قیمت‌های بالایی نظیر ۳۲ تا ۳۵ هزار تومان به فروش می‌رسانند اما برای اینکه توسط تعزیرات جریمه نشوند از درج قیمت خودداری می‌کنند، این درحالی است که عدم درج قیمت نیز خود تخلف صنفی است.

بنابر این گزارش، نظارت‌های دستگاه‌های نظارتی مانند اصناف و تعزیرات حکومتی باعث شده بود که مرغ در مدت کوتاهی به قیمت مصوب برسد و همچنین قطعه‌بندی مرغ برای جلوگیری از گران‌فروشی ممنوع شد اما اکنون دوباره بازار به حال خود رها شده است.

  حضور سرزده رئیس جمهور در یکی از جایگاه‌های سوخت تهران

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا