نارضایتی سهامداران از روند نزولی بورس / حذف دامنه نوسان، بورس را نجات می‌دهد؟

به گزارش رصد روز، بازار سهام در سال ۱۴۰۰ روند منفی خود در نیمه دوم سال ۹۹ را ادامه داده است. بسیاری از کارشناسان و سهامداران امیدوار بودند روند بازار در ابتدای سال ۱۴۰۰ بهتر از سال ۹۹ باشد.

در چند ماه گذشته تصمیم‌های زیادی درباره مسائل مختلف بورس گرفته شده، اما یا تاثیری بر بازار نداشته یا تاثیر آن کوتاه‌مدت بوده و روند منفی دوباره به بازار برگشته است. در همچنین جلسات، مطالب بسیاری در خصوص تغییر دامنه نوسان بورس عنوان شده است. عمده سهامداران بازار بورس به دامنه نوسان دیدگاه‌ منفی دارند. تعدادی از آن‌ها به حذف آن اشاره می‌کنند و وجود دامنه را به ضرر بازار و نبود دامنه نوسان نامتقارن را به نفع بازار می‌دانند.

«بورس آهسته و ملایم داشت راه خودشو میرفت از وقتی زمزمه دامنه نوسان بلند شد و بعدش تاییدش کردند آتش به ته مانده خرده سهامداران افتاد!»

«دامنه نوسان نامتقارن ریشه بورس را خشکاند.»

«حذف دامنه نوسان خیلی خوب است اگر بازار دو طرفه باشد با فروش سهام استقراضی به معنی تمام کلمه نه الان که یک ابزاری در بازار است که به آن فروش سهام تعهدی گفتند که اصلا هیچ کارگزاری ساپورتش نمی‌کنند»

«حذف دامنه نوسان از منفی ۲ به منفی شش بزرگترین ضربه ای است که مسئولین در حق سهامدار خرد میتونن انجام بدن. چون اندک سرمایه مانده آن ها از بین خواهد رفت.»

«تنها راه نجات بورس برداشتن دامنه نوسان است»

«صف فروش فیک از هزار متری داد میزنه»

«دامنه نوسان نا متقارن هم درسته که جلو ریزش شدید شاخص رو میگیره ولی حالت یک سد جلو آب رو داره. اگر زیادی طولش بدن و هرچه زودتر تغییری در اون ایجاد نکنن باز کردن دریچه اون سد بسیار مشکل و دردسرساز میشه!»

بورس با چه خبری مثبت می‌شود؟

از طرفی بسیاری ازسهامداران از وضع موجود در بازار گلایه دارند. برخی از بلوکه شدن پول‌هایشان گلایه می‌کنند و برخی از آن‌ها از شرایطی که برای بورس به وجود آمد است شکایت دارند. بسیاری از سهامدارن به بازار بی‌اعتماد شدند و مسئولان را دلیل به وجود آمدن این شرایط بازار می‌دانند.

«قصد ناامید کردن کسی رو ندارم، ولی واقعیت اینه که با وجود بازار رمزارزها، امیدی به ورود پول توسط حقیقی‌ها به بازار وجود نداره.»

«عده ای نسبت به بازارهای مالی ایران به خصوص بورس بر اثر رفتارهای غلط سیاسی بی اعتماد شدند و اندک سرمایه خودشان را در جهت جبران ضرر و زیان به طرف ارزهای دیجیتال روانه کردند.»

«وقتی که توان مدیریت بازار مرغ را بعد هشت سال ندارن نباید توقعی مدیریت بازار سرمایه را داشت.»

«تا اعتماد و راستگویی در عمل دولت برای مردم بالاخص سهامداران مشخص نشود بازار بورس روند کاهشی و منفی خودش در پیش داره.»

«والا ما که موندیم توش آخرش نمی‌دونیم با چه خبری بورس مثبت میشه ،تحریم میشیم بورس منفی میشه. بایدن پیروز میشه ،بورس منفی میشه. دلار می‌ره بالا بورس منفی میشه. دلار میاد پایین بورس منفی میشه»

«پول ما تمام شد  منفی بودن بازار تمام نشد؟»

«هر روز قیمت ها بالا میره اما بورس افت میکنه. نمیدونم چرا فکری به حال مردم نمیکنن مگه چه گناهی کردند»

«سرمایه مردم رو ۸ماه گروگان گرفتید هی دم از برجام و دلار و سود بانکی میزنید. هزار حرف و حدیث دیگه رو ربط میدن به بورس.»

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا