نتایج انتخابات هیئت رئیسه مجلس / قالیباف رئیس ، نیکزاد و مصری نواب رئیس

نتایج انتخابات هیئت رئیسه مجلس مشخص شد. نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 5 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، با 230 رای از آرای ماخوذه، دکتر محمدباقر قالیباف را به عنوان رئیس مجلس انتخاب کردند.

به گزارش رصد روز ، نتایج انتخابات هیئت رئیسه مجلس مشخص شد. نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۵ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، با ۲۳۰ رای از آرای ماخوذه، دکتر محمدباقر قالیباف را به عنوان رئیس مجلس در دومین سال دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی انتخاب کردند.

جزئیات انتخابات هیئت رئیسه مجلس 

گفتنی است فریدون عباسی دوانی که از دیگر کاندیداهای ریاست مجلس بود نیز موفق به اخذ ۱۸  رای شد. علی نیک زادثمرین با کسب ۲۰۶ رأی موافق و عبدالرضا مصری با کسب ۲۰۵ رأی موافق به عنوان نواب اول و دوم هیات رئیسه مجلس در اجلاسیه دوم مجلس یازدهم انتخاب شدند. در جریان انتخاب دبیران هیات رئیسه در سال دوم یازدهمین دوره مجلس، روح الله متفکر آزاد را با ۲۰۶ رای، محسن دهنوی را با ۱۸۴ رای، علی کریمی فیروزجایی را با ۱۸۲ رای، محمد رشیدی را با ۱۸۱ رای، مجتبی یوسفی را با ۱۶۸ رای، حسینعلی حاجی دلیگانی را با ۱۶۸ رای به عنوان دبیران هیأت رئیسه مجلس انتخاب کردند. محسن پیرهادی  با ۱۸۹ رای، سید نظام الدین موسوی  با ۱۵۷ رای و  علیرضا سلیمی  با ۱۴۱ رای  به عنوان ناظران هیات رئیسه مجلس برای اجلاسیه دوم مجلس یازدهم انتخاب شدند.

مطالب مرتبط