نحوه اعزام زائران جدید به عراق اعلام شد

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، وزیر کشور با اشاره به بازدیدش از مرز تمرچین در شهرستان پیرانشهر تصریح کرد: با توجه به اینکه اهالی منطقه پیرانشهر از اهل سنت هستند‌ استقبال بسیار خوبی از زائران داشته‌اند و‌ فضای معنوی‌ زیبایی‌ در مرز حاکم شده است.

احمد وحیدی وزیر کشور با بیان اینکه اکنون تردد در تمام مرزهای شش‌گانه به سهولت انجام می‌شود، اظهار داشت: ‌عبور و مرور در تمام مرزها برقرار است ولی عبور زائران جدید باید کاملا کنترل‌شده باشد.
‌وی با بیان اینکه اعزام‌های جدید به تدریج و طبق سهمیه استان‌ها آغاز می‌شو‌د، افزود: اگر مجددا هجوم جمعیت به مرزها صورت بگیرد قطعا با مشکل مواجه خواهیم شد چرا ‌‌ظرفیت‌های عراق پاسخگو نیست ولی مردم مطمئن باشند با اطلاع‌رسانی ‌و طبق سهمیه اقدام خواهیم کرد.

وزیر کشور با اشاره به بازدیدش از مرز تمرچین در شهرستان پیرانشهر تصریح کرد: با توجه به اینکه اهالی منطقه پیرانشهر از اهل سنت هستند‌ استقبال بسیار خوبی از زائران داشته‌اند و‌ فضای معنوی‌ زیبایی‌ در مرز حاکم شده است.

وحیدی با بیان اینکه وضعیت خوبی در مرز برقرار بود و زائران بدون هیچ مشکلی در حال عبور از مرز هستند، ادامه داد:‌ جا دارد از همکاری خوب اقلیم کردستان تشکر کنیم که برپایی چند اردو‌گاه زمینه را برای ‌استراحت ز‌ائران فراهم کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در مرز تمرچین آمادگی برای عبور کاملا کنترل‌شده زائران را داریم، خاطرنشان کرد: در دیگر مرزها برای عبور زائران آمادگی وجود دارد اما باید‌ کنترل شده باشد تا شاهد مشکلات روزهای گذشته نباشیم.

‌وی با بیان اینکه موج بازگشت زائران از روز گذشته آغاز شده و تا کنون۷۰۰ هزار نفر‌ به ایران بازگشته‌اند، اضافه کرد: تاکنون یک چهارم زائران برگشته‌اند و وزارت راه نیز برای انتقال زائران از مرزها ‌پیش‌‌بینی های لازم را داشته ‌و مشکلی نداریم و اتوبوس‌ها در تمام پایانه‌ها آماده جابه جایی زائران هستند و در برخی مسیرها نیز‌ مسیر ریل ‌مهیای انتقال زائران است.‌

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا