نرخ دلار در صرافی‌های بانکی بیش از ‌هزار تومان افزایش یافت

به گزارش رصد روز ،ساعت ۱۵  امروز نرخ فروش دلار در صرافی‌های بانکی ۲۸ هزار و  ۲۴۰ تومان اعلام شد و یورو با ۹۹۰تومان افزایش نسبت به دیروز با نرخ ۳۲ هزار و ۶۴۰ تومان مورد معامله قرار گرفت.

همچنین در سامانه سنا در روز معاملاتی گذشته هر یورو با قیمت میانگین ۳۱ هزار و ۳۰ تومان به فروش رسید و هر دلار نیز با قیمت میانگین ۲۶ هزار و ۷۴۸ تومان فروخته شد.

علاوه بر این، در سامانه نیما نیز در روز یکشنبه، حواله یورو با میانگین قیمت ۳۱ هزار و ۸۹۹ تومان به فروش رسید و حواله دلار نیز میانگین قیمت ۲۵ هزار و ۷۷۸۲۰ تومان را ثبت کرد.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغیر است و متناسب با نوسان بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند.

‌هفته‌های گذشته با تشدید نوسان ارزی، بانک مرکزی تصمیم جدی برای مدیریت عرضه و تقاضا اتخاذ کرد و قیمت ارز تا حدودی روند نزولی در پیش گرفت. برخی فعالان بازار ارز نیز این کاهش را به تزریق ارز توسط بانک‌مرکزی به بازار متشکل مربوط دانستند و از احتمال کاهش بیشتر قیمت ها در روزهای آینده خبر می دهند.

برخی علت ریزش دلار در روزهای گذشته را تزریق دلار به بازار توسط مردم اعلام کردند که با فروش ارزهای خود، عرضه را تقویت کرده‌اند، اما به نظر می‌رسد که آزاد شدن فروش ارز پتروشیمی‌ها در صرافی‌های مجاز نیز تا حدودی مقدمات کاهش نوسان قیمتی را در بازار ارز فراهم کرد.

  وزیر کشور خواستار بازگشایی فوری مدارس و دانشگاه ها شد

 

 

 

 

 

ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا