نماینده بیمه تعاون، بین المللی شد

نماینده شعبه آذربایجان شرقی بیمه تعاون، قله آرارات را فتح کرد. به گزارش رصد روز،  به نقل از روابط عمومی بیمه تعاون، حسین امان زاده، نماینده شعبه آذربایجان شرقی شرکت، موفق به فتح قله آرارات ترکیه شد و پرچم بیمه تعاون را بر فراز قله های بین...

نماینده شعبه آذربایجان شرقی بیمه تعاون، قله آرارات را فتح کرد.

به گزارش رصد روز،  به نقل از روابط عمومی بیمه تعاون، حسین امان زاده، نماینده شعبه آذربایجان شرقی شرکت، موفق به فتح قله آرارات ترکیه شد و پرچم بیمه تعاون را بر فراز قله های بین المللی به اهتزاز درآورد.

قله آرارات، در نقطه مرز کشورهای ارمنستان و ترکیه واقع شده‌ و ارتفاعی بالغ بر ۵۱۳۷ متر دارد؛ این کوه در کتاب آفرینش در عهد عتیق، از آرارات به عنوان محل به خاک نشستن کشتی حضرت نوح (ع) پس از طوفان ذکر شده‌است.

با توجه به آنکه «آرارات» از جمله قله های سخت محسوب می شود، صعود به این کوه بدون اخذ مجوز و راهنما و مربی به هیچ عنوان امکان‌پذیر نمی‌باشد.

گفتنی است، حسین امان زاده، نماینده شعبه آذربایجان شرقی بیمه تعاون، پیشتر نیز در آبان ۱۴۰۱ نسبت به فتح قله دماوند که به عنوان بلندترین کوه ایران و غرب آسیا شناخته می شود و در مرداد ۱۴۰۰ نسبت به فتح قله سبلان که به عنوان سومین قله بلند ایران شناخته می شود اقدام کرده بود.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط