نماینده مجلس: سال ۱۴۰۲ زندگی مردم سخت‌تر می شود

image_pdfimage_print

غلامرضا نوری قزلجه، نماینده مجلس گفت: سال ۱۴۰۲ معیشت مردم سخت‌تر خواهد شد و این موضوع از لایحه بودجه‌ای که دولت به مجلس آورده کاملاً مشخص است.

به گزارش رصد روز، غلامرضا نوری قزلجه، نماینده بستان‌آباد درباره وضعیت اقتصادی کشور گفت: دولت تاکنون هیچ برنامه مشخص و روشنی به مجلس ارائه نداده است و متاسفانه حتی همان شعار‌ها و وعده و وعید‌ها و برنامه‌هایی که شفاهی در حوزه‌های مختلف گفته بود را هم انجام نداد و در هیچ‌کدام از بخش‌ها، هدف‌گذاری به وعده‌ها، محقق نشد.

هیچ عملکرد مثبتی از دولت دیده نمی‌شود

او افزود: چه در بحث مسکن، چه در بحث رشد اقتصادی، چه در اشتغال، چه در کنترل تورم و نقدینگی، چه در مبارزه با فساد و… هیچ‌جا عملکرد مثبت و مفیدی از دولت دیده نمی‌شود و نمی‌توانیم بگوییم که در فلان حوزه، دولت پیشرفت کرده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: شعار ما در مجلس از همان اول، این بود که دولت را حمایت کنیم تا در برنامه‌هایش موفق شود و کماکان هم این حمایت را داریم، ولی احساس می‌کنیم که دولت این همیت را ندارد و حداقل در عمل نیز این احساس را نداریم که این موضوعات برای خود دولت هم دغدغه باشد. مثلاً دولت حتی پیش خودش نمی‌گوید که من به مردم در انتخابات و مجلس، شعار و وعده دادم و رای اعتماد گرفتم، پس چگونه به حرف‌هایم عمل کنم و از چه کسانی کمک بگیرم؟ به نظر می‌آید که یک دایره محدود و مدیریت هیاتی بدون توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم، وضع تولید، منابع تولید، ارزش پول ملی، تورم و خروجی تصمیمات، کار را به دست گرفته است.

هیچ حرفی برای گفتن به مردم نداریم

این نماینده مجلس توضیح داد: وقتی مردم با ما صحبت می‌کنند، ما هیچ حرفی برای گفتن نداریم. به طور مثال قیمت مسکن، خودرو، اقلام اساسی و دارو چند برابر شده است. از این‌رو هیچ توجیهی برای مردم نداریم. واقعاً نمی‌دانیم چه بگوییم و چطوری شرایط را برایشان تشریح کنیم که وضع این‌گونه شد؟ مسئولان نسبت به موضوعات به این مهمی و اساسی در کشور، حس بی‌خیالی و کم‌توجهی دارند.

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی گفت: در مجلس هم برخورد‌های نمایندگان با دولت، مثلاً در مورد استیضاح‌ها جدی نیست و ما انتظار داشتیم که دولت خودش کابینه را مقداری ترمیم و دایره سیاسی را کمی بزرگ‌تر بگیرد و در همین جریان فکری، از افراد کارآمدتر و کاربلدتر استفاده کند که متاسفانه این کار هم به صورت مشخص و چشمگیر اتفاق نیفتاد.

بودجه امسال وضعیت اسف‌باری دارد

نوری افزود: دولت روی تدوین بودجه نیز کار خاصی انجام نداد و این مقدار بی‌انضباطی در حوزه برنامه و بودجه شاید هیچ‌وقت سابقه نداشته باشد که برنامه‌ای نوشته نشود و بودجه با یک ماه تاخیر بدون آنکه قبلش برنامه توسعه هفتم به مجلس بیاید به ما ارائه کنند. بودجه امسال، وضعیت اسفباری دارد و یک بودجه تورم‌زا است که رکود را رقم خواهد زد و عملاً هیچ‌کدام از شاخص‌ها را بهبود نخواهد بخشید و وضع گذشته را ادامه خواهد داد. سال ۱۴۰۲، معیشت مردم سخت‌تر خواهد شد و این موضوع از لایحه بودجه‌ای که دولت به مجلس آورده کاملاً مشخص است.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا