نمایندگان لایحه دوفوریتی تشکیل وزارت بازرگانی را به مجلس بعدی سپردند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خود با درخواست مسکوت ماندن 6 ماه لایحه دوفوریتی تشکیل وزارت بازرگانی موافقت کردند.

به گزارش رصد روز، در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۲ آذرماه) مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مجلس به بررسی درخواست عده‌ای از نمایندگان مبنی بر مسکوت ماندن گزارش کمیسیون اجتماعی در خصوص لایحه دو فوریتی تشکیل وزارت بازرگانی پرداختند و در نهایت رای به مسکوت ماندن شش ماهه این لایحه دادند.

گفتنی است که نمایندگان مجلس در جریان جلسه علنی ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ با ۱۴۳ رای موافق، موافقت خود را مبنی بر تقاضای دولت بر بررسی لایحه تشکیل وزارت بازرگانی به صورت دو فوریتی اعلام کردند.

حال چندین ماه است که مجلس درگیر لایحه تشکیل وزارت بازرگانی است. طرحی که هنوز هم موافقان و مخالفان بسیاری دارد. پس از بررسی‌های فراوان مجلس در جلسه علنی ۲۵ تیر ۱۴۰۲ و استماع نظرات و پیشنهادات موافقان و مخالفان، کلیات لایحه تشکیل وزارت بازرگانی با ۱۲۹ رای موافق، ۴ رای ممتنع و ۱۰۱ رای مخالف از مجموع ۲۳۸ نماینده حاضر، به تصویب رساند.

لازم به ذکر است که انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد و مجلس یازدهم عملا با رای به مسکوت ماندن لایحه تشکیل وزارت بازرگانی، ادامه بررسی این لایحه را به مجلس بعدی سپرد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار