نگاهی به عملکرد وزارت کار در سالی که گذشت

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد وزارت کار، نتایج عملکرد این وزارتخانه در سال 98 را اعلام کرد.

به گزارش رصد روز ، به نقل از روابط عمومی وزارت کار، رویا رفیعی گفت: ستاد این وزارتخانه در سال ۹۸ در بعد شاخصهای عمومی با کسب ۸۲۲ امتیاز معادل ۸۲ درصد تحقق برنامه‌ها، در بعد شاخصهای اختصاصی با کسب ۹۵۷ امتیاز معادل ۹۵.۷ درصدتحقق برنامه‌ها و در مجموع شاخص‌های عمومی و اختصاصی با کسب ۱۷۷۹ امتیاز معادل ۸۹ درصد تحقق برنامه‌ها، در مقایسه با سال ۹۷ با حدود ۱۰ درصد رشد در «سطح خوب» ارزیابی شده و ۸ پله صعود کرده که بهبود عملکرد ستاد وزارتخانه عمدتاً به دلیل ۱۸.۵ درصد رشد در شاخص‌های عمومی و کسب سطح عالی در شاخص‌های اختصاصی است.

رفیعی افزود: در راستای استقرار و اجرای نظام مدیریت عملکرد و ماده ۳ آیین نامه اجرایی مواد ۸۱ و ۸۲ قانون مدیریت خدمات کشوری و اجرای دستورالعمل‌های مرتبط در خصوص ارزیابی عملکرد سالانه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همانند سایر دستگاه‌های اجرایی مشمول ماده فوق، موظف است هرساله با مشارکت واحدهای ستادی و سازمانهای مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری عملکرد فعالیت‌ها و اقدامات خود را در ابعاد شاخص‌های عمومی و اختصاصی ارزیابی کرده و سپس از طریق سامانه ارزیابی عملکرد دولت به سازمان اداری و استخدام کشور گزارش نماید.

رفیعی تصریح کرد: به منظور کسب نتایج مطلوب، نشست‌های تخصصی با هریک از معاونت‌ها، سازمان‌ها و دفاتر تخصصی وزارتخانه و سازمان امور اداری و استخدامی کشور برگزار شد که پس از بررسی‌های انجام شده نتایج مذکور از سوی سازمان امور اداری و استخدامی کشور در اختیار دستگاه‌ها و سازمان‌ها قرار گرفت.

رفیعی افزود: نتایج ارزیابی‌های انجام شده از سوی سازمان امور اداری و استخدامی کشور نشان می‌دهد در بعد شاخص‌های اختصاصی خوشبختانه همه معاونت‌ها و دفاتر تخصصی مشمول ارزیابی، در سطح عالی ارزیابی شده‌اند و در همین راستا معاونت امور تعاون با ۹۷.۶ درصد تحقق توانست رتبه نخست را در میان معاونت‌ها و دفاتر تخصصی این وزارتخانه کسب کند.

به گفته رفیعی؛ همچنین دفتر امور بین الملل با ۲۳ درصد رشد در شاخصهای اختصاصی دارای بهبود عملکرد بوده و از نظر میزان تغییرات در رتبه اول قرار گرفته است. همچنین معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال با ارتقای سطح، افزایش درصد تحقق برنامه‌ها و رشد قابل توجه شاخص‌های اختصاصی و عمومی مرتبط در ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۸ نیز قابل تقدیر است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه هر چهار سازمان تابعه مشمول ارزیابی در سال ۹۸نسبت به سال گذشته بهبود عملکرد داشته و در مجموع شاخص‌های عمومی و اختصاصی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای رتبه اول و سطح خوب را در بین سازمان‌های تابعه مشمول ارزیابی کسب نموده‌اند.

رفیعی ادامه داد: جا دارد در اینجا از نقش بسیار چشمگیر سازمان تامین اجتماعی در ارتقای درصد تحقق برنامه‌ها در سطح وزارتخانه با رشد ۳۱ درصدی نیز یاد کنم که از نظر میزان رشد در کل دستگاه رتبه نخست را دارد.

 

 

 

 

 

ایلنا

مطالب مرتبط

آخرین اخبار