هزینه باورنکردنی۱۰۰ پرس قورمه‌سبزی نذری

به گزارش رصد روز، پخت قورمه‌سبزی نذری برای ۱۰۰ نفر کمی کمتر از ۱۰ میلیون تومان هزینه دارد.

غذا‌های مختلفی برای نذورات مردم رایج است از قیمه معروف امام حسین گرفته تا عدس پلو، باقالی پلو و حتی در بین کباب‌ها کوبیده و جوجه کباب نیز در غذا‌های نذری مرسوم است.

سوال اینجاست که هزینه پخت و پز چلو خورشت قورمه سبزی برای ۱۰۰ نفر چقدر برای خانوار هزینه برمی‌دارد، در ادامه این گزارش گسترش نیوز با ما همراه باشید.

میزان قورمه سبزی مورد نیاز برای ۱۰۰ نفر، ۱۰ کیلو در نظر گرفته می‌شود که طبق آخرین قیمت‌ها در سایت‌های اینترنتی هر کیلو سبزی سرخ شده ۱۸۰ هزار تومان عرضه می‌شود و برای این مقدار سبزی هزینه نهایی ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد شد.

برنج‌های مختلفی در بازار وجود دارد و طبق انتخاب می‌توان از بین برنج‌های ایرانی و برنج خارجی یکی را انتخاب کرد. طبق آخرین قیمت‌ها قیمت هر گونی ۱۰ کیلویی برنج طارم ۹۰۰ هزار تومان اعلام شده است که برای ۱۰۰ عدد غذا ۵ کیلو از آن نیاز است و بنابراین ۴۵۰ هزار تومان هزینه برنج تمام می‌شود.

طبق نظر آشپز‌ها برای ۱۰۰ نفر حدود ۴ کیلو گوشت خورشتی گوسفندی برای خورتش قورمه سبزی مورد نیاز است. طبق آخرین قیمت‌ها هر کیلو گوشت خورشتی گوسفندی به قیمت هر کیلو ۷۶۵ هزار تومان به فروش می‌رسد و در مجموع باید حدود ۳ میلیون تومان هزینه کرد.

برای تهیه ۱۰۰ غذای خورشت قورمه سبزی حدود ۳ کیلو لوبیا قرمز نیاز است. هر کیلو لوبیا قرمز به قیمت ۶۸ هزار تومان به فروش می‌رسد که برای این مقدار حدود ۲۰۴ هزار تومان باید هزینه کرد.

هزینه مهم بعدی خرید حبوبات است. برای تهیه ۱۰۰ غذای خورشت قورمه سبزی حدود ۳ کیلو لوبیا قرمز نیاز است. هر کیلو لوبیا قرمز به قیمت ۶۸ هزار تومان به فروش می‌رسد که برای این مقدار حدود ۲۰۴ هزار تومان باید هزینه کرد.

مقدار پیاز مورد نیاز برای ۱۰۰ نفر در خورشت قورمه سبزی، ۳ کیلو پیاز است که هزینه آن با حساب هر کیلو ۱۶ هزار تومان حدودا ۵۰ هزار تومان خواهد بود.

همچنین هزینه لیمو عمانی، ادویه و زعفران برای ۱۰۰ نفر حدودا ۵۵۰ هزار تومان براورد شده است. برای تهیه ۱۰۰ عدد ظرف یکبار مصرف نیز ۲۰۰ هزار تومان باید هزینه کرد.
در آخر اگر شما خودتان آشپز نباشید و بخواهید آشپزی غذای نذری را به یک آشپز حرفه‌ای بسپرید، باید ۶۰۰ هزار تومان بابت آن هزینه کنید.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا