هزینه سرسام آور کارگزاری مفید + سند

در روزهایی که به نظر می رسد سهم کارگزاری ها باید ارائه دانش معاملاتی باشد و در این باره هزینه کنند مشاهده می شود که علیرغم چنین دغدغه ای برخی ها برای عقب نماندن از قافله تبلیغات و نمایشگاه هزینه های گزافی را پرداخت می کنند کارگزاری مفید یکی از کارگزاریهای کشور است که نگاهی به هزینه های صورت گرفته در آن سؤالاتی را به ذهن متبادر می کند. 

به گزارش اختصاصی رصد روز ، سال ۱۴۰۰ برای فعالان بازار سرمایه خوب نبود و ضررهای هنگفتی که بسیاری از سهامداران متحمل شدند گواه این مسئله است. به زعم بسیاری از کارشناسان خلأ دانش معاملاتی یکی از پاشنه آشیل های بورس در یکی دو سال گذشته است این در حالیست که از سمت کارگزاری های متبوع معامله گران تلاشی در این باره صورت نمی گیرد و به نظر می رسد که تلاش آنها تنها برای جذب سرمایه است و پس از آن کاربر به حال خودش رها می شود در حالیکه می توان این موضوع را به گونه ای دیگر مدیریت کرد.

بررسی صورتهای مالی کارگزاری مفید نشان میدهد که این شرکت در سال قبل ۱۱ میلیارد ۱۳۰ میلیون تومان هزینه تبلیغات و نمایشگاه داشته که البته اثرگذاری آن نزد کاربران مشخص نیست. یعنی به طور میانگین در هرماه ۹۲۷ میلیون تومان برای چنین مسئله ای هزینه شده که حتما می شد با چنین رقمی در جهت ارتقای دانش و آگاهی معامله گران کارهای بزرگی با رقمهای کوچکتر انجام داد. قطعا تمام کارگزاری ها از محل معاملات کاربران خود منتفع می شوند اما باید پرسید در جهت جبران این مسئله و به پاس همراهی آنان چه کاری انجام داده اند؟

کارگزاری مفید

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا