همراهی بازار طلا با افزایش اونس جهانی

قیمت طلا و سکه در شروع معاملات امروز هر سه روند افزایشی، کاهشی و رنج را تجربه کرد. روز سه شنبه قیمت اونس جهانی طلا افزایشی شد و قیمت طلای داخل را با خود همراه کرد. کاهش قیمت دلار نیز برخی قطعات سکه را کاهش داد.

به گزارش رصد روز، قیمت طلا و سکه روز سه شنبه روند متوازنی نداشت. افزایش قیمت طلای جهانی به بازار طلای داخلی آرایش صعودی داد و کاهش دلار، بازار سکه را با خود همراه کرد. امروز تلرانس قیمتی در بازار طلا و سکه نوسانات بسیار محدودی داشت.

معامله‌گران علاوه بر اثر افزایش قیمت اونس و کاهش قیمت دلار بر بازار داخلی، معاملات بازار طلا را در شرایط رکودی می‌دانند و معتقدند موضوع سامانه جامع تجارت و چالش‌های پیش روی فعالان بازار طلا، معاله‌گران این بازار را نسبت به دادوستد دلسرد کرده است.

گفتنی است اونس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با کاهش ۱۰ دلاری روی رقم ۲۳۴۶ در حال معامله است.

قیمت نقره رشد کرد
اونس جهانی نقره امروز با رشد ۱۹ سنتی با رقم ۲۸ دلار و ۳۹ سنتی در حال معامله است. قیمت هر گرم نقره ۹۹۹ در بازار داخلی با رقم ۵۴ هزار در حال معامله است و نسبت به روز گذشته ۲۸۰ تومان کاهش دارد.

نیم سکه پرچمدار رشد قیمت شد
قیمت سکه امامی امروز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت با کاهش ۱۷ هزار تومانی بازگشایی شد. این قطعه در لحظه نگارش این گزارش روی رقم ۴۰ میلیون و ۶۸۹ هزار تومان در حال معامله است. سکه بهار با رقم ۳۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی در حال معامله است و نسبت به روز یکشنبه ۱۵ هزار تومان رشد دارد.

گفتنی است قیمت نیم سکه با رقم ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی معامله می‌شود و رشد ۱۰۰ هزار تومانی دارد. قیمت ربع سکه با ۱۰۰ هزار تومان کاهش در کانال ۱۴ میلیونی عقب‌نشینی کرد و با رقم ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در حال معامله است. قیمت سکه گرمی بدون تغییر قیمت و با رقم ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی معامله می‌شود.

حباب سکه صعودی شد
قیمت طلا در لحظه نگارش این گزارش افزایش دارد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۸۱ هزار تومانی با رقم ۱۴ میلیون و ۵۷۹ هزار تومانی در حال معامله است. هر گرم طلای ۱۸ عیار با رشد ۱۹ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۳۶۵ هزار تومانی ایستاده است. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۳۲۰ هزار تومان در حال معامله است.

حباب سکه امروز در بیشتر قطعات افزایش پیدا کرد و تنها حباب ربع سکه ۶۸ هزار تومان کاهشی شد. حباب سکه امامی ۱۲۸ هزار تومان، سکه بهار ۱۱۴ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۶۵ هزار تومان و سکه گرمی ۱۷ هزار تومان رشد دارد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار