همسر اول و دوم الهام حمیدی را دیده اید؟+بیوگرافی خانوم بازیگر

الهام حمیدی متولد ۸ آذر ۱۳۵۶ در تهران ، بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون ایران است.

به گزارش رصد روز، الهام حمیدی متولد ۸ آذر ۱۳۵۶ در تهران ، بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون ایران است.

فارغ التحصیل لیسانس رشته حسابداری از دانشگاه آزاد رودهن می باشد و می گوید حسابداری را دوست نداشتم حتی می توانم بگویم از آن متنفر بودم؛ اما به اجبار حسابداری خواندم. بعد از حسابداری کلاس های آزاد بازیگری رفتم و در مسیر بازیگری کارم را ادامه دادم.

خانواده و والدین
الهام حمیدی (Elham Hamidi) با نام اصلی نوشین حمیدی در تهران متولد شده است.

من در شرق تهران به دنیا آمده و سالها آنجا زندگی کرده اند ، مادرم خانه دار و پدرم کارمند بود ، دو برادر دارم و مادرم همیشه سنتی و سخت گیر بود.

خانواده هنرمند
پدرش در جوانی از بازیگرن تئاتر و عموی پدرش نیز گوینده رادیو بود که به نوعی این استعداد هنری در خانواده حمیدی موروثی می باشد.

شروع بازیگری از کودکی
اولین بار سال ۱۳۶۳ وقتی ۷ ساله بودم با تئاتر بازیگری را تجربه کردم و توانستم جایزه اول منطقه را نیز بگیرم.

بعد از ۱۶ سال دوری از هنر سال ۱۳۷۹ وقتی ۲۳ ساله بودم به کلاس بازیگری رفتم و از آنجا برای بازی در سریال «طنز معجزه ازدواج» بکاگردانی علیرضا خمسه معرفی شدم.

شروع بازی در سینما و تلویزیون
بازی در سینما را سال ۱۳۸۰ با فیلم «دنیا» تجربه کرد اما شروع شهرت وی با سریال پرمخاطب «مسافری از هند» به کارگردان قاسم جعفری در سال ۱۳۸۲ بود.

در این مجموعه شیلا خداداد ، حمید گودرزی و سروش گودرزی و بهنوش طباطبایی هم به اوج شهرت رسیدند.

تندیس زرین خانه سینما
حمیدی در سال ۸۳ وقتی ۲۷ ساله بود بخاطر بازی در فیلم سینمایی «خیلی دور خیلی نزدیک» تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل زن را از خانه سینما گرفت.

درخشش در سریال ها
بازی زیبای او در سریال «زیر تیغ» در سال ۱۳۸۵ و نقش بیاد ماندنی اش در سریال «یوسف پیامبر» در نقش همسر یوزراسیف سال ۸۷ او را محبوب تر از گذشته کرد.

ورشکست شدم!
دوره ای تصمیم گرفتم برای ایجاد یک حاشیه امن اقتصادی کار مزون لباس را شروع کنم اما از آنجا که آدم بدشانسی هستم به محض ورودم دلار سه برابر شد.

با این افزایش قیمت دلار و ارزش متحمل ضرر مالی و ورشکستگی شدم.

ازدواج اول
الهام حمیدی اولین بار سال ۱۳۷۶ در سن ۲۰ سالگی قبل از ورود به عرصه بازیگری ازدواج کرد اما این رابطه دوان چندانی نداشت و خیلی زود به طلاق ختم شد.


ازدواج دوم با علیرضا صادقی
خانم بازیگر بعد از سال ها دوباره ازدواج کرد. سیزدهمین روز از بهمن ماه ۹۷ بود که الهام حمیدی بازیگر کشورمان صفحه اینستاگرامش را با انتشار خبری از ازدواجش به روز کرد و چند ماه بعد در آخرین روز از فروردین ماه ۹۸ مراسم ازدواج این بانوی هنرمند برگزار شد.

علیرضا صادقی همسر الهام حمیدی است و فعالیتی در عرصه هنری ندارد.

فرزندان
۱۲ خردادماه سال ۹۹ بود که الهام حمیدی با انتشار پستی خبر از تولد پسرش بنام «الوین» داد و برای اولین بار مادر شدن را تجربه کرد. این بانوی هنرمند به فاصله یک سال و پنج ماه صاحب فرزند دیگری شد. فرزند دوم ایشان یک دختر به نام ماهلین است که در روز ۲۲ مهر ۱۴۰۰ چشم به جهان گشود!

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار