«هولوکاست اقتصادی» که بر سر مردم ایران آمد

به گزارش رصد روز،رضا نصری فعال اقتصادی نوشت: پومپئو در خاطراتش می‌نویسد خروج از برجام و اعمال فشار حداکثری موجب شد درآمد ایران ۷۰میلیارد دلار کاهش یابد؛ بیش از صد شرکت از ایران خارج شوند و قراردادهای سرمایه‌گذاری لغو گردد؛ تولید ناخالص دا...

به گزارش رصد روز،رضا نصری فعال اقتصادی نوشت:

پومپئو در خاطراتش می‌نویسد خروج از برجام و اعمال فشار حداکثری موجب شد درآمد ایران ۷۰میلیارد دلار کاهش یابد؛ بیش از صد شرکت از ایران خارج شوند و قراردادهای سرمایه‌گذاری لغو گردد؛ تولید ناخالص داخلی ایران از ۴۴۵ میلیارد دلار به ۱۹۲ میلیارد دلار سقوط کند. ‌

و در ظرف سه سال، رتبه تولید ناخالص داخلی ایران در جهان از ۳۱ به ۵۱ به تنزل پیدا کند. اگر به همین اعداد خوشبینانه بسنده کنیم، این یعنی نابودی جان و مال و روان و سلامت و آینده میلیون‌ها ایرانی!

منتها، متأسفانه در ایران، به جای اینکه این ⁧ هولوکاست اقتصادی⁩ را روزانه در گوش جهان فریاد بزنیم و اجازه ندهیم این جنایت بزرگ فراموش شود، به جان برجام و تیم مذاکره‌کننده افتادیم و همه تقصیر را گردن مجهولی به اسم «مدیریت داخلی» انداختیم تا از آن بهره‌برداری جناحی کنیم.

آنقدر گفتیم «مدیریت داخلی مدیریت داخلی» که مردم هم باورشان شد و امروز همدستان این هولوکاست و کسانی که در کنار بانیان آن عکس می‌گرفتند طلبکارانه به عنوان منجی ظاهر شده‌اند و به اسم مردم در راهروهای کاخ سفید، الیزه و پارلمان اروپا به دنبال تشدید تحریم و لغو مذاکرات افتاده‌اند.

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار