واریز وام یک میلیون تومانی کرونا ادامه دارد

به گفته روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، واریز وام یک میلیون تومانی ادامه دارد و وام ۱٫۶ میلیون سرپرست خانوار در انتظار پرداخت است.

به گزارش رصد روز ، پرداخت مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا از جمله سیاست‌های حمایتی دولت برای دور جدید محدودیت‌های کرونایی است. براساس دستورالعمل وزارت کار، ۱۱ میلیون سرپرست خانوار در سطح کشور شناسایی شده‌اند تا سیاست‌های حمایتی دوره کرونا را دریافت کنند.

متقاضیان برای ثبت نام باید در بازه زمانی چهارم تا ۱۱ آذر ماه کد ملی سرپرست خانوار را به شماره ۶۳۶۹ ارسال می‌کردند.

در روز پنجشبنه گذشته، بانک مرکزی اعلام کرد که بخش اول این وام، ‌در روز ۱۳ آذر ماه و یک هفته زودتر از موعد به حساب چهار میلیون و ۶۶۰ هزار خانوار واریز شد.

متقاضیانی که این وام را دریافت نکرده‌اند می‌پرسند که آیا واریزی‌ها ادامه دارد؟

حامد شمس، روابط عمومی وزارت کار در این خصوص  گفت: درخواست ۱.۶ میلیون خانوار دیگر مورد پذیرش قرار گرفته که ما لیست آنها را به سازمان برنامه‌وبودجه ارسال کرده‌ایم که پس از تایید در این سازمان به بانک مرکزی ارسال می‌شود.

به گفته او تعداد زیادی پیامک دریافت شد که برخی از آنها تکراری و برخی دیگر شرایط دریافت وام را نداشتند. در مجموع از بین پیامک‌هایی که برای وزارت کار ارسال شده، ۶.۲ میلیون نفر مشمول شناسایی شده‌اند که مرحله اول آن را بانک مرکزی در هفته گذشته واریز کرده است.

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

تجارت نیوز

مطالب مرتبط

آخرین اخبار