واکنش زاکانی به آمران به معروف در مترو تهران!

علیرضا زاکانی در حاشیه جلسه دولت درباره حجابان ها در متروی تهران گفت که شهرداری مجوز این کار را نداده است و به صورت خودجوش این کار از سوی مردم شکل گرفته است.  

به گزارش رصد روز، علیرضا زاکانی در حاشیه جلسه دولت درباره حجابان ها در متروی تهران گفت که شهرداری مجوز این کار را نداده است و به صورت خودجوش این کار از سوی مردم شکل گرفته است.

 

شهردار تهران، تذکر حجاب در برخی ایستگاههای مترو تهران را «خودجوش» دانست و گفت:  اگر کسی در مترو بخواهد امر به معروف و نهی از منکر کند، آیا می توانیم بگوییم این کار را انجام ندهد؟ وی ادامه داد: اقدامی که از سوی مردم صورت گرفته مثل این می ماند که کسی در خیابان امر به معروف و نهی از منکر می کند. آیا به آنها مجوز داده اند.

شهردار پایتخت در ادامه افزود: این نکته را نیز اضافه کنم، شهرداری تمهیداتی را در نظر گرفته که که منجر به مشکلات و بی نظمی نشود. یکی از این تمهیدات، بحث هماهنگی است که امیدواریم به اختلال کشیده نشود.

زاکانی تصریح کرد: در مترو نظم و انضباط چارچوب های مترو مهم است. ارائه خدمت به مردم نیز برای ما اهمیت دارد. ولی اگر کسی در مترو بخواهد امر به معروف و نهی از منکر کند، آیا می توانیم بگوییم این کار را انجام ندهد؟ او افزود: این بحث، کاملا خودجوش از سوی مردم شکل گرفته است. در مترو نظم قانون برای ما اهمیت دارد و اگر این امر در مقام کلام و شروط امربه معروف و نهی از منکر باشد هیچ اتفاقی پیش نمی آید.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار