واکنش علیرضا دبیر به موضوع خودکشی تختی

به گزارش رصد روز،   رییس فدراسیون کشتی گفت: برخی ها در سال های قبل با دایره و تنبک زدن و دعوت از ۴ تا سلبریتی به مراسم، به دنبال این بودند که خودشان را گنده کنند. ایسنا نوشت: به مناسبت زادروز جهان پهلوان تختی که به عنوان روز ملی کشتی در ت...

به گزارش رصد روز،   رییس فدراسیون کشتی گفت: برخی ها در سال های قبل با دایره و تنبک زدن و دعوت از ۴ تا سلبریتی به مراسم، به دنبال این بودند که خودشان را گنده کنند.

ایسنا نوشت: به مناسبت زادروز جهان پهلوان تختی که به عنوان روز ملی کشتی در تقویم رسمی ثبت شده است، مراسم رونمایی از دیوار نگاره جهان پهلوان غلامرضا تختی در محله شوش تهران با حضور مسئولان فدراسیون کشتی و شهرداری تهران برگزار شد.

رییس فدراسیون کشتی در این مراسم، گفت: پدرم همیشه می‌گفت نانی که سر سفره ماست به برکت آقا تختی است چرا که او پدر من را سر کار گذاشت و پدرم همیشه دنباله رو تختی بود.

وی افزود: از سازمان زیباسازی تشکر می کنم. امیدوارم در این مسیر باشید و دعا کنید ما هم در این مسیر باشیم. کسانی که می خواهند کاندیدا شوند مدام می گویند این کار را می کنم یا فلان کار را می کنم، نیازی به دادن این وعده ها نیست، شما ارتباطت را با خدا درست کن باقی مسائل حل می شود.

دبیر افزود: یکی از قهرمانان نقد کرده بود چرا فدراسیون کشتی برای روز آقا تختی کاری نمی کند. اولا من و آن آقا کسی نیستیم برای تختی کاری کنیم. سال های گذشته دایره تنبک راه می انداختند و ۴ تا سبلریتی می آوردند تا خودشان را با نام تختی گنده کنند. امسال بالای ۵۰۰ شهر برای روز آقا تختی مسابقه گذاشتند، ما باید این کارها را بکنیم. هدف ما این است که جامعه کشتی بزرگ شود نه اینکه خودمان را بزرگ کنیم.

وی افزود: آقا تختی هر وقت حالش بد بود به کربلا می رفت. این ها را باید بولد کنیم. یک قهرمانی که اسم نمی آورم اما باید آن دنیا جواب بدهد. این تفکر خرابی است که بحث خودکشی تختی را مطرح کردند. ۱۰۰ در صد می گویم او این کار را نکرد. کسانی که این حرف را می زنند یک درصد احتمال بدهند تختی این کار را نکرده پس آن دنیا جواب او را چگونه می دهند.

رییس فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: هیچوقت نتوانستم به این جواب برسم که کشتی بزرگتر است یا تختی؟ خیلی ها به کشتی و ورزش می چسبند تا خودشان را گنده کنند اما من هنوز به این جواب نرسیدم که تختی بزرگتر است یا کشتی. هیچوقت از مراسم رونمایی و این کارها خوشم نمی آید اما برای این مراسم خیلی دوست داشتم حضور داشته باشم.

دبیر افزود: همه از کشتی خاطره دارند یا کشتی گرفته اند. ۸۲ درصد مدال های مملکت ما را کشتی آورده و بقیه رشته ها ۱۸ درصد مدال گرفته‌اند که البته این خوب نیست.

وی از مدیرعامل سازمان زیباسازی خواست، تصویر خوبی از آقا تختی در یک جای خوب شهر طراحی شود.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار