واگذاری سهام صندوق ذخیره فرهنگیان کشور آغاز شد

به گزارش رصد روز،  مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان کشور از آغاز واگذاری سهام صندوق ذخیره فرهنگیان به یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از اعضای این صندوق خبر داد.

حمید رضا نجف پور کردی،مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان کشور در حاشیه مراسم تجلیل از معلمان و مدیران نمونه مدارس استان قم گفت: همزمان با هفته گرامیداشت مقام معلم، واگذاری سهام صندوق ذخیره فرهنگیان به یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از فرهنگیان شاغل و بازنشسته این صندوق آغاز شد.

او با بیان اینکه در طول ۱۲ سال گذشته، بر اساس اساسنامه صندوق، وعده اعطای سهام صندوق به اعضای بازنشسته و شاغل صندوق داده شده بود، گفت: ارزش مالکانه دارایی شرکت‌ها و هلدینگ صندوق بر اساس ارزش روز و در یک مدل و نظام علمی تعیین تکلیف شده است و به مرور تقدیم بازنشستگان خواهد شد.

نجف پور کردی افزود: از بین یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر عضو صندوق در گام اول، ۸۷۰ هزار نفر از بازنشستگان از سهام مالکانه دارایی‌های کل صندوق، بهره‌مند خواهند شد.

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان کشور درخصوص اعطای سهام به ۶۷۰ هزار نفر از شاغلین نیز گفت: اسامی این تعداد به همراه ارزش سهام، احصا شده و پس از بازنشستگی به آنان نیز اعطا خواهد شد.

او با اشاره به اینکه تا پایان هفته و در مرحله اول بخشی از دارایی‌های ۳ شرکت بورسی صندوق که امکان اعطای سهم دارد تقدیم معلمان می‌شود افزود: اعطای سهام در یک دوره زمانی از اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و به طور متوسط حدود یک میلیون تومان از ارزش شرکت‌های صندوق بر اساس دارایی سهام به معلمان پرداخت می‌شود.

نجف پور کردی حجم ارزش برآوردی دارایی‌های سهام صندوق ذخیره فرهنگیان را بین ۷۰ تا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: شرکت‌های این صندوق به مرور در یک سال آینده بورسی خواهند شد و ارزش دارایی‌های آنان طبق مدل‌های علمی، احصا شده و سهم معلمانی که در دوره‌های گذشته بازنشسته شده اند به مرور به آنان پرداخت خواهد شد.

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا