رئیس شورای شهر تهران خبر داد؛

واگن های مترو تا سال آینده وارد کشور می شود / تکنولوژی ساخت بوژی به ایران انتقال یافت

 مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه از سال ۹۶ تأمین واگن برای مترو پیگیری می شد، خاطرنشان کرد: قرار شد ۲ هزار دستگاه واگن بر اساس برنامه ششم توسعه خریداری شود که هزار و ۵۰ دستگاه به تهران اختصاص داشت.

به گزارش رصد روز، رئیس شورای شهر تهران در یکصد و هشتاد و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در روزهای اخیر اتفاقی بزرگ برای پایتخت رقم خورده است، عنوان کرد: گزارشات نهایی پس از بازگشت زاکانی شهردار تهران از چین به پایتخت ارائه خواهد شد.

چمران با بیان اینکه اولین تفاهم نامه ای که امضا شد مبنی بر خرید ۶۳۰ دستگاه واگن برای تهران بود، تصریح کرد: از سال ۹۶ این برنامه وجود داشت و رئیس جمهور چین نیز در سفر خود به ایران، قرارداد خرید واگن را یکی از اولویت ها عنوان می کرد اما به دلیل عدم پیش پرداخت، عملیاتی نشد و در دوره ششم که آمدیم عزم اعضای شورا و شهرداری جزم شد تا این قرارداد اجرایی شود.

وی با تأکید بر اینکه یک میلیارد دلار رقم بالایی بود که به سختی محقق شد، گفت: جلسات مختلف و تلفن های متعدد و تلاش های فراوان پس از مدت ها در دو ماه پیش به بار نشست و پیش پرداخت به بانک شهر انجام و قرارداد منعقد شد؛ در نهایت روز جمعه گذشته با حضور شهردار تهران و همراهان ساخت واگن ها رسماً آغاز شد که باید به خودمان و مردم شهر تبریک گفت البته تبریک واقعی به مردم زمانی است که واگن ها وارد خطوط شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه حمایت ها و همکاری هایی که در تمام مراحل دولت و رئیس جمهور از این موضوع داشت، قابل تقدیر است، گفت: رئیس جمهور به ما قول دادند تأمین واگن ها را پیگیری کنند که این پیگیری انجام و نهایتاً عملیاتی شد.

وی افزود: ما به اتوبوس ها نیز به ویژه اتوبوس های برقی نیاز داریم و باید ببینیم تعاملات به کجا خواهد انجامید.

چمران با بیان اینکه در تماس های تلفنی گفتیم که ۷۹۱ واگن به هزار و ۵۰ دستگاه برسد تا بخش عمده ای از نیاز حمل و نقل را برآورده کند، تصریح کرد: امیدواریم این نیازها جبران شود تا شرمنده مردم نباشیم. مردم در باران، آفتاب و گرما و با اتلاف وقت در ایستگاه های اتوبوس ایستاده اند و شرمنده ایم که ۱۰ سال است به تهران اتوبوس داده نشده است. در سال اول این کمبود احساس نمی شود و حالا که ۱۰ سال گذشته این کمبود را می بینیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه قراردادهای مختلف منعقد شده و امیدواریم اتوبوس ها به موقع تحویل داده شود، یادآور شد: امیدواریم جهادی عمل شود تا هرچه سریعتر اتوبوس ها تحویل شوند.

وی با بیان اینکه قرار بود تحویل واگن ها ۲۴ ماهه باشد که با رایزنی های صورت گرفته به یک سال کاهش یافت، تأکید کرد: موضوع دیگر خوشحال کننده برای ما این بود که تکنولوژی ساخت بوژی به ایران انتقال یافت.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود از شورایاران دعوت کرد تا برای شرکت در انتخابات ناظرین شورا در محلات نام نویسی کنند و در هیئت امنای محلات عضو شوند.

چمران با تأکید بر اینکه شهر را نباید جناح های سیاسی اداره کنند، گفت: این شهر باید از سوی متخصصین اداره شود؛ تصمیمات و اقدامات به مرور زمان نتیجه می دهد و این نشان می دهد که برنامه ها باید بلندمدت و آینده نگر باشد.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

مطالب مرتبط