تاریخ انتشار این مطلب 1400/08/18 - 11:46:03

ورود مافیای واردات به انتصاب رییس کل گمرک

به گزارش رصد روز، در هفته گذشته خبرسازی های خارج از قاعده و جهت داری در خصوص انتصاب رییس کل جدید گمرک ایران شکل گرفت.  از اواخر روز چهارشنبه این خبرهای ضد و نقیض، بعضا شائبه دار و البته بدون پشتوانه آغاز و در روز پنج شنبه به اوج خود رسید. فضای مجازی در حالی غرق در اخبار انتصاب رییس کل گمرک بوده که بدنه مدیریتی وزارت اقتصاد هیچ اطلاعی از این موضوع نداشت و کمی بعد هم این موضوع تکذیب شد.

اگر به حواشی مطالب منتشر شده دقت شود، به وضوح می توانیم به  اهداف منفی در پس این دست اقدامات پی ببریم. به نظر میرسد قصد این رویکردهای بعضا کم سابقه به جز تخریب شخص وزیر اقتصاد و گزینه های مد نظر ایشان، این بوده که اگر زمزمه هایی مبنی بر انتصاب اشخاص شایسته نیز وجود داشته، بتوانند با این فضاسازیها از آن جلوگیری کنند.

بر همین اساس در اوایل هفته، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد؛ روند انتخاب و انتصاب مدیران در این وزارتخانه بر مبنای شایسته سالاری و شفافیت مبتنی بر اصول و ارزش‌های دولت سیزدهم بوده و با خرد جمعی ، مشارکت نخبگان و دریافت و بهره از پیشنهادات صاحبنظران اقتصادی و همچنین طرح و بررسی کارشناسانه در کمیته انتصابات ، انتخاب و انتصاب مدیران اقتصادی کشور انجام می‌ شود و برخی حواشی، ابهامات و شبهات رسانه ای مطرح شده در این خصوص از قبیل تاثیر برخی چهره ها و افراد در روند انتصابات به هیچ وجه صحت ندارد.

بر همین اساس روز دو شنبه هفته جاری روابط عمومی وزارت اقتصاد تاکید کرد: خبر منتشر شده در برخی رسانه ها درباره تذکر رییس جمهور و گلایه ایشان از عملکرد برخی وزرای اقتصادی دولت کذب محض و شامل اطلاعات نادرست و جهت دار برای تشویق اذهان عمومی است.

  گوجه رکوردار افزایش قیمت در آبان ماه

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا