ورود یک سامانه بارشی از جنوب غرب کشور

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز ، امروز در بیشتر نقاط کشور جوی آرام حاکم است، اما از اواخر وقت امروز با ورود سامانه‌ای بارشی از جنوب غرب کشور در استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس و کهگیلویه و بویراحمد بارش باران گاهی با رعد و برق همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

فردا این سامانه بارشی تقویت خواهد شد، از این‌رو بخش جنوبی آن استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ایلام، لرستان و کرمانشاه را تحت تاثیر قرار می‌دهد و سبب وقوع رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد موقت در این استان‌ها می‌شود.

بخش شمالی این سامانه بارشی در استان‌های کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، غرب مازندران و شمال زنجان بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد را به‌دنبال دارد. طی این مدت بارش در ارتفاعات شمال غرب نیز به شکل برف خواهد بود.

این سامانه بارشی طی روز سه‌شنبه نیمه غربی کشور، سواحل دریای خزر و استان خراسان شمالی را در بر می‌گیرد، و در روز چهارشنبه فعالیت این سامانه در شمال‌شرق و سواحل دریای خزر خواهد بود همچنین بارش طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در استان‌های گیلان و مازندران شدت بیشتری دارد.

بارش در مناطق مرتفع و سردسیر نوار شمالی کشور طی این مدت به‌صورت برف است همچنین طی روز پنجشنبه بارش باران در غرب سواحل دریای خزر دور از انتظار نیست.

 

 

 

 

 

مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا