وزیر امور خارجه آمریکا: به همکاری با متحدان‌مان در برابر ایران ادامه می‌دهیم

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که واشنگتن به همکاری با متحدان منطقه‌ای‌اش علیه آن‌چه تهدیدات ایران و متحدانش می‌خواند، ادامه خواهد داد.

به گزارش رصد روز، وزیر امور خارجه آمریکا گفت که واشنگتن به همکاری با متحدان منطقه‌ای‌اش علیه آن‌چه تهدیدات ایران و متحدانش می‌خواند، ادامه خواهد داد.

آنتونی بلینکن روز دوشنبه در نشست خبری در حاشیه کنفرانس با مقامات چند کشور عربی و رژیم صهیونیستی گفت: با اسرائیل و شرکای خود در منطقه علیه تروریسم و خشونت همبستگی داریم.

به گزارش رویترز، وی با بیان این که از روند تحولات در روابط کشورهای منطقه به سمت بهتر شدن حمایت کرده و به این کار ادامه خواهیم داد، افزود: چنین نشستی در گذشته ممکن نبود اما در آینده گسترش پیدا خواهد کرد. توافقات ابراهیم جایگزینی برای گفت‌وگو با فلسطینی‌ها نیست.

بلینکن در این نشست که به میزبانی اسرائیل برگزار شد، وحدت خود را با متحدان خاورمیانه نشان داد، به این امید که تردیدهای آنها در مورد توافق هسته ای در حال ظهور ایران و تعهد واشنگتن به منطقه برطرف شود.

وزرای خارجه امارات متحده عربی، بحرین و مراکش که در سال ۲۰۲۰ روابط خود را با اسرائیل عادی کردند و وزیر خارجه مصر نیز که کشورش در سال ۱۹۷۹ اولین کشور عربی بود که با اسرائیل صلح کرد، از جمله شرکت‌کنندگان در این نشست بودند.

بلینکن روز یکشنبه نیز گفته بود که بازگرداندن توافق هسته ای ۲۰۱۵ بهترین راه برای ورود به برنامه هسته ای ایران است.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار