وضعیت آب و هوا در ششم تیر/ آسمان نوار غربی کشور غبارآلود است

به گزارش رصد روز ، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، برخی مناطق گیلان و مازندران، جنوب سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان افزایش ابر در بعضی ساعات رگبار ب...

به گزارش رصد روز ، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، برخی مناطق گیلان و مازندران، جنوب سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان افزایش ابر در بعضی ساعات رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

همچنین آسمان نوار غربی کشور به سبب نفوذ گرد و خاک از کشور عراق و وزش باد غبارآلود است که در برخی مناطق موجب کاهش کیفیت هوا و دید افقی می‌شود.

سه شنبه در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان در ساعات بعد از ظهر رگبار پراکنده انتظار می‌رود.

طی دو روز آینده وزش باد در خراسان رضوی، خراسان جنوبی، جنوب سمنان و شرق تهران افزایش می‌یابد که سبب افزایش غلظت گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا در این مناطق خواهد شد.

چهارشنبه و پنجشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان در ساعات بعد از ظهر بارش پراکنده رخ می‌دهد و در شمال شرق و شرق کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود.

همچنین طی روز پنجشنبه در سواحل شمالی کشور و خراسان شمالی وزش باد، کاهش نسبی دما، ابرناکی و رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

جمعه وزش باد گاهی همراه با گرد و خاک در نوار شرقی و بخش‌هایی از سمنان و شرق تهران پیش‌بینی می‌شود.

تا چهارشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج هستند.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار