وضعیت آب و هوا در ۱۲ مرداد رگبار پراکنده مهمان آسمان شمال کشور

به گزارش رصد روز،  طبق اعلام سازمان هواشناسی چهارشنبه در برخی نقاط اردبیل، گیلان، مازندران و ارتفاعات البرز مرکزی، همچنین در ارتفاعات زاگرس مرکزی واقع در چهار محال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد و در هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان به ...

به گزارش رصد روز،  طبق اعلام سازمان هواشناسی چهارشنبه در برخی نقاط اردبیل، گیلان، مازندران و ارتفاعات البرز مرکزی، همچنین در ارتفاعات زاگرس مرکزی واقع در چهار محال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد و در هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان به ویژه در ساعات بعد از ظهر ابرناکی و بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

وزش باد در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل پدیده غالب است. در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار انتظار می‌رود. پنج شنبه بارش در جنوب کشور کاهش می‌یابد و در نوار شمالی این وضعیت ادامه خواهد داشت.

جمعه در غالب مناطق کشور جوی پایدار و آرام استقرار می‌یابد.

طی بعد از ظهر شنبه و روز یکشنبه با گذر موج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور در برخی مناطق در شمال غرب، سواحل شمالی، دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین، البرز و تهران و دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در همدان، مرکزی، قم، شرق لرستان، غرب اصفهان، چهار محال و بختیاری و کهگیلویهو بویر احمد ابرناکی، رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش با شدید پیش بینی می‌شود.

طی این دو روز دریای خزر مواج و در سواحل شمالی کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط