وضعیت آب و هوا در ۲۲ اردیبهشت/ آسمان اکثر نقاط کشور بارانی می‌شود

به گزارش رصد روز ، امروز در استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، زنجان، قزوین، استان‌های ساحلی خزر، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات استان‌های البرز، تهران و سمنان در برخی ساعات رگبار باران گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، گاهی گرد و خاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ پیش بینی می‌شود.

جمعه این وضعیت علاوه بر مناطق ذکر شده در استان‌های همدان، مرکزی، قم، قزوین، تهران، البرز، سمنان و نیمه شمالی خراسان رضوی نیز پیش بینی می‌شود. شدت بارش در این دو روز در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی است.

روز‌های پنجشنبه و جمعه شرایط برای تشکیل توده گرد و خاک روی کشور عراق مهیاست. از این رو همچنان در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی وقوع این پدیده همراه با کاهش دید و کاهش کیفیت هوا | پیش بینی می‌شود. در این دو روز در جنوب کشور و در شمال شرق کشور نیز وزش باد شدید است و در برخی نقاط این مناطق نیز باد و گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

شنبه در برخی نقاط شمال شرق، شرق و مرکز کشور بارش پراکنده و خفیف پیش بینی می‌شود. یکشنبه در کشور بارش نخواهیم داشت و در روز دوشنبه در نیمه شمالی استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی بارش پیش بینی می‌شود.

همچنین از روز جمعه تا دوشنبه در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید بوده و در نقاط مستعد به ویژه در منطقه زابل باد و گردوخاک رخ خواهد داد.

از لحاظ دمایی در روز شنبه ابتدا در شمال غرب و استان‌های ساحلی خزر و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و در روز یکشنبه در شمال شرق افزایش دما خواهیم داشت. این افزایش دما تا روز سه شنبه تداوم دارد. خلیج فارس و تنگه هرمز نیز تا روز شنبه مواج خواهند بود.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا