وعده بهره‌برداری از ۵ بزرگراه تا سال ۱۴۰۲

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه از برنامه‌ریزی برای بهره برداری از ۵ بزرگراه اولویت‌دار تا پایان سال خبر داد و گفت: قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال تا پایان سال افتتاح می‌شود.

 خیرالله خادمی با بیان ” ۴ خطه شدن بزرگراه‌ها علاوه بر کاهش تصادفات، افزایش ظرفیت ترافیکی را به دنبال دارد” اظهار کرد: افزایش بزرگراه‌ها و افزایش تعداد باندها در راستای تکمیل کریدورهای بزرگراهی است که در کشور نیازمند این موضوع هستیم.

وی افزود: بهره‌برداری از ۵ پروژه بزرگراهی را در اولویت قرار داده‌ایم و این پروژه‌ها را می‌توان طی یکسال آینده با یک منابع اعتباری مشخص بهره‌برداری کرد. آزادراه شیراز به اصفهان حدفاصل شیراز به ایزدخواست به طول ۲۱۰ کیلومتر یکی از پروژه‌های مذکور است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با بیان اینکه خوشبختانه نزدیک به ۱۵۰ کیلومتر از این مسیر در دولایه آسفالت شده است، عنوان کرد:‌ نیوجرسی ۱۲۰ کیلومتر از این مسیر انجام شده و امیدواریم تا پایان سال به بهره‌برداری برسد و هشت کیلومتر باقی مانده نیز در منجیل رودبار قرار دارد.

خادمی افزود: آزادراه رشت به قزوین پروژه دیگری است که مردم مدت‌ها در ساعات پیک ترافیک در این مسیر معطل می‌مانند، از این رو امیدواریم تا پایان سال با بهره‌برداری از این آزادراه که بسیار دشوار و پر تونل است، معضل ترافیک رفع شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، سومین پروژه قابل بهره‌برداری را قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال اعلام و تصریح کرد: برآنیم تا پایان سال این قطعه نیز به بهره‌برداری برسد؛ با این حال تا پایان سال به مرحله بهره‌برداری نرسد، تا اوایل سال ۱۴۰۲ بهره‌برداری می‌شود، چراکه در راستای تکمیل این محور اقدامات خوبی صورت گرفته است.

 خیرالله خادمی

خادمی با تاکید بر این‌که ۲ پروژه نیز در آذربایجان شرقی در اولویت قرار دارد،‌گفت: یکی از پروژه‌ها در مراغه- هشترود است و حدود ۳۰کیلومتر اول آن طی یکسال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: همچنین پروژه تبریز به سمت صوفیان و مرند نیز به طول ۲۴ کیلومتر آماده بهره‌برداری خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور یادآور شد: هر سال در بخش بزرگراهی متوسط سالی حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ کیلومتر بهره‌برداری را در دستور کار قرار می‌دهیم و امسال نیز برآنیم طی یکسال آینده ۷۳۰ کیلومتر بزرگراه را در شرکت ساخت و ادارات کل راه و شهرسازی به صورت مشترک به بهره‌برداری برسانیم.

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا