وعده توهین آمیز زاکانی مردم را عصبانی کرد+ جزئیات

اظهارات تازه علیرضا زاکانی، در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری تا آنجا غیرقابل باور بود که خشم و اعتراض کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخت.

به گزارش رصد روز،  اظهارات تازه علیرضا زاکانی، در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری تا آنجا غیرقابل باور بود که خشم و اعتراض کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخت.

کاربران ایرانی این وعده زاکانی را توهین آمیز و به دور از شان مردم ایران توصیف کردند.

علیرضا زاکانی، شهردار تهران در برنامه زنده تلویزیونی مدعی شد:

* روزی ۱۲۰ تن گوشت توزیع می‌کنیم و آن را افزایش می‌دهیم با نرم‌افزارهای موبایلی به اندازه نیاز مردم درب منزل به آن‌ها تحویل خواهیم داد.

* از ۷-۸ ماه پیش با دولت این موضوع را مطرح کردیم و زیرساخت‌های آن از سال گذشته آماده بود. بنا بود این ماه رییس‌جمهور طرح‌های مدیریت شهری برای تامین و توزیع نیازهای مردم را افتتاح کنند.

 

همین اظهارات زاکانی کافی بود تا کاربران عصبانی به شدت از او انتقاد کنند که چند نمونه از آن را می‌خوانید:

* آزاده مختاری، روزنامه‌نگار: همین چند خط صحبت علیرضا زاکانی نشان می دهد که مسیر پوپولیسی و عوام‌فریبی را در پیش گرفته است. پوپولیست‌ها ویرانگر هر کشورند.

* پدرام سلطانی، فعال اقتصادی: رگ خواب عوام دستشونه با شناختی که از جامعه دارم جواب هم می ده این مدل ادعاها.

* کاربری به نام اسحاق هم نوشت: روزی ۱۲۰۰۰۰ کیلوگرم. یعنی تقریبا سالی نیم کیلو برای هر نفر!!!! آقای زاکانی محشری بخدا تا حالا کجا بودی گل پسر!!!!

* مریم هم اینگونه انتقاد کرد: پدر من کارگر شهرداری است ۳ ماهه نتونسته گوشت بخره، حالا این آقا اومده میخواد به کل مردم گوشت بده! خجالت بکش.

*مشکات هم با کنایه به زاکانی گفت: شما درخت‌ها رو قطع نکن، گوشت پیشکش برادر. نامزد پوششی!

مینو هم نوشت: آقای زاکانی در برنامه زنده، به مردم توهین کرد! توزیع گوشت درب خانه مردم! شان ایرانی به کجا رسیده که باید همچین اهانتی از تریبون صداوسیما بهش بشه. شرم بر شما.

 

علیرضا زاکانی (زادهٔ ۱۲ اسفند ۱۳۴۴) سیاستمدار اصولگرا و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است که از سال ۱۴۰۰، به‌عنوان چهل و هفتمین شهردار تهران فعّالیت می‌کند. او همچنین از سال ۱۴۰۲، دستیار رئیس‌جمهور است.

زاکانی، نماینده قم در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی تا ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ و رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی از ۱ مرداد ۱۳۹۹ تا ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ بوده است. او همچنین عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، و رئیس پیشین سازمان بسیج دانشجویی هم بوده و در وقایع ۱۸ تیر ۱۳۷۸ و حمله به کوی دانشگاه تهران حضور داشته است. وی عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر نیز بوده است. او نمایندگی تهران در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی و ریاست کمیسیون ویژه بررسی برجام را برعهده داشته است.او دارای فعالیت مطبوعاتی بوده و علاوه بر دو دوره عضویت در هیئت منصفه دادگاه مطبوعات، صاحب وب سایت خبری جهان‌نیوز و هفته‌نامه پنجره است.

زاکانی برای ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۲ و ۱۳۹۶ نامزد و توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شد، اما در انتخابات ۱۴۰۰ و ۱۴۰۳ توسط شورای نگهبان تأیید صلاحیت شد. او در ۱۷ مرداد ۱۴۰۰، از سوی شورای شهر تهران به‌عنوان شهردار تهران انتخاب شد و پس از صدور حکم در ۱۱ شهریور آغاز به کار کرد.

اوایل زندگی و تحصیلات
زاکانی در سال ۱۳۴۴ در شهرری، از حسین زاکانی و فاطمه کرندابی به دنیا آمد و در همین منطقه نیز دوران کودکی و نوجوانی‌اش را سپری کرده است. پدرش از لوتی‌ها و داوران کشتی ایران بود که پس از بازنشستگی عضو ستاد برگزاری مراسم بزرگداشت جهان پهلوان تختی بود. پدربزرگ مادری زاکانی، از اهالی تبریز است. جد مادری‌اش اهل کاشان و اجداد پدری‌اش نیز در روستاهای شمالی تهران (زایگان و لالان) زندگی می‌کردند. پدر او حسین زاکانی از لوتی‌های میدان خراسان تهران و شهر ری بود که برای مدت ۲۸ سال، مسئولیت برگزاری مراسم سالگرد غلامرضا تختی را برعهده داشت.

زندگی شخصی
همسر علیرضا زاکانی، معصومه پاکتچی است. پاکتچی پیش از ازدواج با زاکانی، همسر یک شهید بوده و یک فرزند نیز داشته است. پاکتچی دارای تحصیلات سطح ۳ حوزه علمیه می‌باشد که سالیان متمادی در مدیریت حوزه‌های علمیه استان تهران مشغول به فعالیت می‌باشد. وی از سال ۱۳۸۶ مسئولیت واحد خواهران بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود را عهده‌دار بوده و تندیس مهدی‌یاوران را در همایش بین‌المللی دکترین مهدویت در زمینه مدیریت در سال ۱۳۹۱ دریافت کرده است.

زاکانی دارای ۳ فرزند دختر به نام‌های طیبه، مریم و زینب است. دختر اول او در دوره دبیرستان و دو دختر بعدی پس از ورود به دانشگاه ازدواج کردند. مریم زاکانی دومین فرزند اوست که لیسانس مهندسی کامپیوتر را از دانشگاه صنعتی شریف و فوق لیسانس علوم انسانی دیجیتال را از اکول پلی‌تکنیک فدرال لوزان دریافت کرده است. او یکی از اولین گروه فارغ‌التحصیلان این رشته در این دانشگاه استو به همراه همسرش حسین حیدری به ایران بازگشته است.

تحصیل فرزند وی در سوئیس
رسانه‌های متعددی در باب تحصیل دختر علیرضا زاکانی و تولد نوه وی در سوئیس منتشر کرده‌اند. مریم زاکانی برای دریافت مدرک فوق‌لیسانس خود در رشته علوم انسانی دیجیتال به دانشگاه اکول پلی‌تکنیک فدرال لوزان رفت. او هنگامی که مشغول به تحصیل در ترم دوم فوق‌لیسانس بود، فرزندش را به دنیا آورد؛ به همین دلیل گفته می‌شود که نوه علیرضا زاکانی دو تابعیتی است. زاکانی در واکنش به این اخبار اطلاعیه ای را از ستاد خود منتشر کرد که دختر وی هیچ‌گونه بورسیه تحصیلی از داخل و خارج ایران دریافت نکرده و هیچ تعهدی نسبت به دانشگاه و کشور محل تحصیل ندارد و فقط به جهت سابقه ممتاز تحصیلی در این دانشگاه به صورت رایگان مشغول به تحصیل شده است.

آفتاب یزد در واکنش به این خبر نوشت: دانشگاهی که دختر زاکانی در آن تحصیل کرده، تحت حمایت دولت فدرال سوئیس است و این دانشگاه با وجود دولتی بودن در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس مقداری شهریه از دانشجویان خود دریافت می‌کند. این دانشگاه ترمی حدود ۸۰۰ فرانک شهریه از دانشجویان دریافت می‌کند، یعنی برای چهار ترم شهریه دانشگاه حدود ۳۲۰۰ فرانک می‌شود

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط